דרעי: חתול פוליטי עם 9 נשמות או פנתר שחור?

בתבונה רבה השכילו דרעי וש״ס להיזכר בשקופים, אבל הם גם לא שכחו את כללי המשחק הפוליטי. בזמן שהם מדברים קצבאות, מס עשירים ומוצרי יסוד, בוחנים במפלגה קודם על איזה צד של הפיתה מרוחה החמאה

אריה דרעי (פלאש 90)

כמעט כל מספר מנדטים שש״ס תזכה לו הפעם יהיה הצלחה מסחררת. לא בשל הערך הדתי של הסתפקות במועט, כי אם בגלל העיקרון המדעי שהכול יחסי.

עקבו אחרי נטעלי שם טוב בטוויטר

מפלגה שנראתה תחילה כמי שתימחק מהעולם לאחר פטירת מורה ורבה, גדושת חיכוכים בתוך הבית (מצולמים, בטח מצולמים) ובעיות עם בת הרב המתבגרת, מתייצבת היום מלוטשת, מחוברת מתמיד לשכבות העם החלשות ממזרח שמהן צמחה.

בתבונה רבה השכילה ש״ס להבחין כי איש מהמועמדים לא מתמקד במיליוני הרעבים, הקשישים והחולים. במקרה הטוב מכוונות המפלגות לשכר הדירה של מעמד הביניים, ואף זה שבדירה מעליו. לא למוצרי הבסיס. ש״ס ,בצדק, מסתערת שוב על הלחם והחמאה שלה.

זוכר את השקופים ואת כללי המשחק

קמפיין ש"ס: פיתה מול הסושי של לפיד
אלא שלא רק את השקופים זכר דרעי. היעדרותו לא השכיחה ממנו את כללי המשחק הפוליטי. דרעי, שראה את הסקרים והבין שלהרצוג סיכוי פחות, רמז כי יתמוך בנתניהו לראשות הממשלה. לא נעלמה מעיניו גם התחזקותו של ישי, פליט המפלגה, אחרי שזה יצא בהצהרת תמיכה ימנית מפורשת.

וכך, במבחן הראשון בין הישרדותה של המפלגה או מלחמת הקיום של מצביעיו, דרעי הולך ימינה. התפיסות הכלכליות שלו הן אומנם שמאל מובהק, מנוגדות בתכליתן לגזירות נתניהו. ובכל זאת, בזמן שהוא מדבר קצבאות, מס עשירים ומוצרי יסוד, הוא בוחן קודם על איזה צד מרוחה החמאה. של הפיתה כמובן.

הסרטון החדש ומלא הלהט של דרעי מדהים. באמת. אבל לא פחות מדהימה התעוזה לדבר בו על שיעור המזרחים בבתי הכלא, לדברי דרעי, המקום היחיד שבו עולה ייצוגם על האשכנזים. האם נכון, אם כך, שדווקא אסיר לשעבר יתיימר לייצג את הציבור המזרחי?

"לקחת מישראל השבעה ולתת לישראל האחרת", אומר הקמפיין. במפלגה ש-7 מחבריה הורשעו לאורך השנים בפלילים, יש לא מעט משמעויות אפשריות לאמירה כזו.

ראויות, רוצות ונשארות בחוץ

נטעלי שם טוב (חדשות 2)
גם המתקפה על עיברות שמות המשפחה הגלותיים מיותרת. מי שגדל בצילה של הגמוניה אשכנזית מובהקת, דיכוי, אפליה והפלייה לא יכול לשפוט את הניסיון להיטמע. הנה, אפילו לאריה מכלוף דרעי, שם נוסף שרואה אור רק עכשיו. בין היתר הוא מזכיר את המעבר מסיבוני לרגב שאף משפחה לא עשתה. האם רמז דרעי לחברת הכנסת מהליכוד שאימצה את שם בעלה? האם לכך הוא מתנגד?

ובזכותה של רגב, ואולי ״בזכותן״, מפלגת הנשים החרדיות שתתמודד לראשונה בבחירות הקרובות,יזכרו פה גם הנשים. כשדרעי מדבר על השקופים כדאי שיזכור גם אותן, נשות המגזר החרדי שמעולם לא זכו לייצוג בכנסת ישראל. הן כאן, הן ראויות והן רוצות אבל דרעי מעדיף שוב את האלקטורל הבטוח. ״כבודת בת מלך פנימה״ אמר להן והשאיר אותן בחוץ.

לראשונה מימיה תתייצב עכשיו ש״ס בפני הבוחר בלי גדול הדור הרב עובדיה ז״ל. אלא שדרעי, חתול פוליטי עם 9 נשמות, מוכיח בקמפיין שהוא גם פנתר שחור. האם גם יוכיח שהוא בעצמו גדול בדורו? אומרים שאובדן האב מחזיר אותך הביתה, מחדד את זהותך. אנחנו אולי לא רואים, אבל מיליוני שקופים מתפללים לזה.