פרס תומך בהרצוג: מנהיג שקול שיגשר על הפערים

על רקע הסקרים המציגים ניצחון למחנה הציוני בבחירות פרסם הנשיא לשעבר הודעת תמיכה ביו"ר המפלגה שבה הדגיש: "אני משוכנע שהוא מתאים לתפקיד רה"מ וכי יהיה מנהיג שידע לחבר את החברה הישראלית בדבק של סולידריות ותקווה"

"מנהיג שקול". פרס והרצוג (פלאש 90)

אחרי הסקרים המחמיאים שמנבאים ניצחון בבחירות למחנה הציוני, בפער של ארבעה מנדטים מהליכוד, החליט היום (חמישי) נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס לתמוך בפומבי ביו"ר המפלגה יצחק הרצוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרס פרסם הבוקר הודעה שבה כתב: "הדמוקרטיה הישראלית מתקרבת ליום הבוחר. טבעי הוא שלאנשים תהיינה דעות שונות וכי יצביעו על פי צו מצפונם. אשר לי אני תומך בהרצוג לראשות הממשלה".

הנשיא לשעבר סיפר על היכרותו רבת השנים עם הרצוג: "ראיתי אותו מקרוב ממלא באופן מצוין תפקידים בכירים, ולוקח חלק בדיונים ובהכרעות כבדות משקל לעתידה של ישראל. מדובר במנהיג שקול השומר על אמינותו ומלא באחריות ומסירות לציבור הישראלי. אני משוכנע שיצחק הרצוג מתאים לתפקיד ראש הממשלה וכי יהיה מנהיג שידע לגשר על פערים, לחבר את החברה הישראלית בדבק של סולידריות ותקווה".

בליכוד מיהרו להגיב להכרזה של הנשיא התשיעי - ותקפו: "ברור ששמעון פרס, איש שמאל מובהק, תומך בבוז׳י וציפי: פרס הוא אדריכל הסכם אוסלו, הוא תמך בהתלהבות בהתנתקות, והוא חסיד הנסיגה מיהודה ושומרון. זה בדיוק מה שיעשו בוז׳י וציפי כראשי ממשלת שמאל בתמיכת המפלגה הערבית. רק הצבעה לליכוד גדול, וסגירת הפער בין הליכוד לבין מפלגת העבודה, ימנעו הקמת ממשלת ויתורים ונסיגות שתאפשר הקמת מדינת טרור שנייה בלב ישראל".

חושש ממהפך, נתניהו (רויטרס)

נתניהו: אפשרות אמיתית שהרצוג ולבני ינצחו

לא ברור האם מפגן התמיכה הזה יפעל לטובתו של הרצוג, או שמא דווקא יפגע בסיכוייו בבחירות הקרובות בשל ההתנגדות שמעורר פרס בקרב קהלים רבים.

שלשום פורסם סקר של חדשות 2 שהציג פער הולך וגדל בין המחנה הציוני לליכוד. לפי סקר של מכון מדגם, מינה צמח ומנו גבע בשיתוף עם iPanel וסטט-נט הרצוג ולבני מקבלים 25 מנדטים לעומת 21 לנתניהו.

זמן קצר לאחר פרסום התוצאות אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ניצחון הליכוד בבחירות רחוק מלהיות בטוח. "צריך להסביר לאנשים ששוקלים להצביע למפלגה אחרת במחנה הלאומי - דעו לכם שקיימת אפשרות אמיתית שאם הפער הזה בין הליכוד לבין מפלגת 'העבודה' יגדל", הוסיף נתניהו, "אנחנו עלולים להתעורר בעוד שבוע ולמצוא את ציפי ובוז'י כראשי ממשלה בישראל".