סרטון הגנון של נתניהו נאסר לשידור

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, קיבל את העתירות שהוגשו נגד סרטון התעמולה של הליכוד ואסר על שידורו בכלי התקשורת. "כל שימוש מעין זה בילדים נתפס כציני ואופורטוניסטי", קבע ג'ובראן

נתניהו מתוך הסרטון שנאסר לשידור (הליכוד)

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, קיבלת את עתירת יש עתיד ויריב אופנהיימר נגד סרטון התעמולה של הליכוד בו נראה ראש הממשלה בנימין נתניהו מטפל בילדי גן, המשחקים את ראשי המפלגות השונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעתירה, שהוגשה על ידי רונן אביאני וגיא בוסי מטעם יש עתיד, נכתב כי "נתניהו והליכוד בתעלולנות ובתכסיסנות הפרו את הוראות חוק הבחירות". העתירה התבססה על החוק הקובע כי אין לעשות שימוש בילדים בסרטוני תעמולה.

"המחוקק מצא לנכון, ובצדק רב, להוציא את ילדינו אל מחוץ לזירת המשחק הפוליטי", כתב השופט ג'ובראן בהחלטתו. "כל שימוש מעין זה בילדים, מעצם טבעו, ובניגוד לחריגים המצומצמים שבגדרי הסעיף, נתפס כציני ואופורטוניסטי".

"העתירה מתקבלת כאמור לעיל", קבע ג'ובראן והורה על הליכוד לשלם את בהוצאות העותרים בסך כולל של 5,000 שקלים בחלקים שווים. "אבקש כי החלטתי זו תועבר ליועץ המשפטי לממשלה, ולבאי כוח ערוצי הטלוויזיה והרדיו שידאגו שלא לשדר בשנית את הסרטון", הוסיף יו"ר הוועדה.