ח"כ שטבון פרש, יחבור לישי

לאחר שהפגישה בין יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט והשר אורי אריאל הסתיימה בטונים חיוביים, הודיע שטבון על פרישתו מהמפלגה. על פי הדיווחים, שטבון יצטרף למפלגתו החדשה של ישי ויזכה בה לשריון במקום גבוה

פרש מהבית היהודי. שטבון (פלאש 90, הדס פרוש)

אח אחד פחות: חבר הכנסת יוני שטבון לא יתמודד ברשימת הבית היהודי בבחירות הקרובות ועל פי הדיווחים הוא צפוי לחבור למפלגה חדשה בראשות אלי ישי ביחד עם השר אריאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שטבון הודיע אתמול (ראשון) כי לא יכהן כח"כ מטעם סיעת "הבית היהודי" בכנסת הבאה. "בשנתיים האחרונות נוכחתי בחשיבות קיומה של מסגרת פוליטית ששומרת על הזהות היהודית וערכי התורה במדינה" אמר שטבון והוסיף: "מסגרת שאינה מפנה עורף לשכבות החלשות ורואה בטיפול בתושבי הפריפריה ערך עליון. מפלגה שתדע לשלב ערכים אלו, לשים אותם כנר לרגליה ולחבר בין דתיים, חרדים ומסורתיים תהיה בית פוליטי מיטבי בעבורי".

בטרם החליט על פרישה, הגיע שטבון להסכם עם ישי על הצטרפות למפלגה חדשה בראשותו ועל שריון מקום גבוה ברשימתו לכנסת. ישי פנה לרשם המפלגות בבקשה לרוץ בבחירות הקרובות תחת השם "מרן". ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה לפרישה: "אנו מאחלים ליוני שטבון בהצלחה בהמשך דרכו".

במקביל הסתיימה אמש פגישה בין יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט לבין השר אורי אריאל, ובניגוד להערכות שונות - אריאל לא הכריז על עזיבתו את המפלגה. "הפגישה הייתה עניינית והמגעים יימשכו בזמן הקרוב ביותר", נמסר מטעמם.