למדו את הלקח? בין לבני למצנע

לציפי לבני ועמרם מצנע יש הרבה מהמשותף. שניהם נחשבים לאנשים אמינים, אבל גם לפוליטיקאים לא ממש מצטיינים שנחלו תבוסות. רינה מצליח על המבחן שעומד בפני הצמד המוביל של "התנועה"

לפני הרבה זמן, כשנבחרה ציפי לבני לעמוד בראשות קדימה, כתב אחד העיתונאים: "לבני היא עמרם מצנע בלי זקן". האמת שזה נכון.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רינה מצליח

עמרם מצנע וציפי לבני דומים מאוד בפרופיל הפוליטי: שניהם נחשבים לאנשים מאוד אמינים, נקיים ולא תככנים. אבל שניהם לא פוליטיקאים מצטיינים ממש שנחלו תבוסות פוליטיות מאוד גדולות.

הקשר הראשון בין השניים נוצר מיד לאחר שמצנע הפסיד ב"עבודה". לבני, אז בראשות "קדימה", ביקשה להיפגש - אבל הוא אמר שזה לא הזמן. לפני שבוע נועדו ובתוך רגע ההסכם ביניהם כבר היה מוכן.

לבני מנסה למשוך קולות מהימין

מצנע אומנם במקום השני של "התנועה", אבל הוא גם שותף. לבני הבטיחה לו שהיא לא מביאה שום שם לרשימה מבלי שהוא יודע על כך קודם ומאשר, או מסכים לפחות. שניהם מתכוונים להנהיג ביחד את המפלגה ואני מקווה שיש לידם מישהו שיודע לנהל אותם - גם מבחינה פוליטית. אחרת מה שהם עשו כל אחד בנפרד הם יעשו עכשיו ביחד, ויכשלו גם במפלגה החדש ההזו.

גם לבני וגם מצנע מתכוונים להביא אנשים שבעיקר אפשר לעבוד איתם. לבני למדה את הלקח מקדימה, שם לא הסתדרה כמעט עם איש מחברי הסיעה. בקדימה ניסו להפיל את לבני ולא הצליחו לעבוד כסיעה - גם אחרי עזיבתה.

לבני רוצה מועמד עם כיפה, מועמד חברתי, היא רוצה מועמדות וכמובן אנשים שהשקפת עולמם קצת ימינה ממנה, כדי לנסות להביא קולות מהימין, כי היא מבינה שאם היא לא תגדיל את הגוש היא בעצם לא תורמת כלום למערכת הפוליטית. ואז ולא יעזור למצנע אם יגיד "זה או ציפי או ביבי" כי בינתיים זה נראה או ביבי או שלי.