החברה הלאומית לדרכים מצפצפת על החוק: עובדים בכביש גם בשבת

אפשר לשבח את החריצות, אבל אי אפשר להתעלם מכך שקבלן של החברה הלאומית החליט לעבוד גם בשבת, למרות שהחוק אוסר זאת על חברות ממשלתיות. גולש חדשות 2 תיעד את העבודות. החברה בתגובה: הערנו לקבלן

פעמים רבות מתלונן הנהג הישראלי על תשתית כבישים רעועה, ובמקומות רבים בארץ נעשים מאמצים לתקן את הליקויים בכבישים. אך הרשות הלאומית לדרכים, שמעסיקה פעמים רבות קבלנים חיצוניים, לא מצליחה תמיד, מסתבר, לפקח על העבודות שנעשות בהזמנתה. מידע שהגיע לחדשות 2 באינטרנט באמצעות המייל האדום חושף שיש קבלנים שמנסים לקצר תהליכים ולעבוד גם ביום שבת, היום היחיד שנקבע כיום שבתון והחוק אוסר על חברות ממשלתיות לעבוד ביום זה.

ג' תושב הצפון עוקב במשך חודשים ספורים אחר פעילות של עבודות בכביש 77 ובאזור צומת המוביל בצפון. הוא הופתע מכך שהעבודות נעשות ביום המנוחה. "לפני כמה חודשים התלוננתי בפעם ראשונה למוקד העבודות, השארתי הודעה ולא חזרו אלי בנושא", סיפר ג' לחדשות 2 באינטרנט. "לאחר שראיתי שהעבודות ממשיכות בימי שבת, התקשרתי שוב - הפעם אמרו לי שזה 'חד פעמי'".

החברה הלאומית: "הקבלן הוזהר"

ג', שנוסע בכביש דרך קבע, אומר בתסכול: "לי זה חורה. זה נראה מאוד לא תקין שמשרד ממשלתי רשמי של מדינת ישראל יוזם עבודות כאלה ביום שבת. במיוחד כשלפי דעתי הקבלן, שאמור להשגיח בעצמו על העבודות, לא נמצא שם בכלל בימי שבת".

בחברה הלאומית לדרכים, האחראית על העבודות, לא הופתעו מפנייתנו. הם הרי כבר שמעו על כך מג'. אבל עד עכשיו הם לא הצליחו לעצור את העבודות. 

"החברה הלאומית לדרכים, שהינה חברה ממשלתית, אינה מאפשרת עבודות פיתוח בשבת", מסרו בתגובה בחברה. "עבודה בשבתות מתאפשרת לאחר מתן היתר מיוחד השמור למקרים בהם קיימת סכנה למשתמשים בדרך. במקרה האמור, כבר ביום ראשון (28.6.09) נשלח לקבלן מכתב התראה בו הוזהר מפני הישנות המקרה".

הפעם זה יעזור? תבדקו בשבת, כשתעברו שם.

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם בטלוויזיה.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?