מספיק אמריקנים עדיין מקווים

למרות האכזבה מאחוזי האבטלה, ההבטחות שלא קוימו והחוב הלאומי שתופח או הפוליטיקה המשותקת בוושינגטון, האנשים שהעניקו לאובמה את הנשיאות בפעם הראשונה - עשו זאת בשנית

מספיק אמריקנים עדיין מקווים. מן (חדשות 2)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה, שחוזר עכשיו לבית הלבן בעיצומו של משבר כלכלי נוראי וניהל קמפיין בחירות בעיצומו של אסון טבע - ניצח, מרות שהאומה מלאה בספיקות ואכזבות. "הכלכלה שלנו מתאוששת, עשור של מלחמה הגיע לסיומו, מסע בחירות ארוך הגיע לסיומו", אמר לתומכים במהלך נאום הניצחון בשיקגו. "אני חוזר לבית הלבן נחוש מתמיד, מלא בהשראה יותר מתמיד בנוגע לעבודה שממתינה לנו", הוסיף. 47% תמכו ברומני, שאר הבוחרים תמכו במועמדים אחרים.

אבל אובמה ניצח במקומות שהיה צריך לנצח בהם: בכל המדינות שנוטות באופן טבעי למפלגה הדמוקרטית וניצח ברוב המדינות המתנדנדות שרומני קיווה להשיג.  מדגם CNN מצביע על חלוקה דמוגרפית דרמטית שמסייעת לנו להבין את התוצאות. רוב הגברים הלבנים הצביעו בעד רומני, אבל יש יותר מצביעות ממצביעים וכמו בין המצביעים האסייאתיים, האפריקנים וההיספאנים האמריקנים - הם כולם תומכים באובמה.

למרות האכזבה מאחוזי האבטלה, הבטחות שלא קוימו או מהפוליטיקה המשותקת שבוושינגטון, האנשים שהעניקו לאובמה את הנשיאות בפעם הראשונה  - עשו את זה בשנית . הנשיא (51) הוא לא היחיד שנשאר בתפקיד, דמוקרטים ורפובליקנים הוציאו יותר משישה מיליון דולר במהלך הקמפיין לבית הלבן ולקונגרס. אחרי כל ההוצאות האלה, המצב לא השתנה. הרפובליקנים ממשיכים להחזיק ברוב מושבי הקונגרס, הדמוקרטים ממשיכים באחיזה הרופפת שלהם בסנאט

רומני ספג את המפלה הגדולה בחייו

מיט רומני (65) הוא המפסיד הגדול ביותר מהבחירות האלה, הוא היה איש עסקים מצליח ומכובד ומושל זכור לטובה, הוא אפילו קיבל נקודות זכות כמארגן של אולימפיאדת החורף בסאלט לייק סיטי 2002. השבוע, שש שנים אחרי שהודיע שהוא רוצה להיות נשיא, הוא ספג את המפלה הגדולה ביותר בחייו. הוא סיכם את הסיפור בהודעה קצרה חסרת רגש בה הוא הודה לאשתו, לתומכים, למפלגה ולאומה "נתנו את כל מה שיש לנו בקמפיין הזה" הוא אמר לתומכים בבוסטון . "אבל האומה בחרה מנהיג אחר ולכן, אן ואני מתפללים אתכם למענו ולמען האומה הגדולה הזו", הוסיף.  

זה לא שלא היו בעיות בבחירות האלה, אבל לא הסופה הקטלנית שהכתה את ארה"ב והפריעה בהליך המוקדם ולא התלונות על תקלות בהליך הבחירות, אף אחד מאלה לא השפיע על התוצאות. עכשיו, יש בעיות רציניות אחרות, לנשיא ולקונגרס לא יהיה זמן לנוח לפני שיתחילו להתמודד עם מה שקיבל את התואר "הצוק הפיסקאלי" - משבר התקציב האמריקני.

אובמה נבחר בתחילה שהוא הבטיח "תקווה ושינוי" הוא אמר שהוא עדיין,מלא תקווה, אחרי ארבע שנים קשות. למרות האתגרים שבדרך - באמריקה עדיין יש מספיק תקווה.