נתניהו תומך באובמה: "באמת יש לנו ארץ נהדרת"

לפני שעה קלה נאם נשיא ארצות הברית מול כ-2,000 איש בבנייני האומה בירושלים, ותגובות הפוליטיקאים בישראל לא איחרו להגיע: ראש הממשלה נתניהו טוען כי הוא שותף לדעתו של אובמה. לעומתו, השר החדש בממשלתו, בנט, מאמין כי "מדינה פלסטינית אינה הדרך הנכונה"

שותפים. נתניהו ואובמה (רויטרס)

הפוליטיקאים בישראל הגיבו הערב לנאומו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בבנייני האומה בירושלים. כולם אמנם הביעו הערכה כלפי רצונו הטוב של אובמה, אך לא כולם הסכימו עם תוכן הנאום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה נתניהו הודה הערב לנשיא ארצות הברית על התמיכה הבלתי מסויגת במדינת ישראל, וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא "שותף לדעתו של הנשיא שצריך לקדם שלום שמבטיח את ביטחונם של כל אזרחי ישראל. ראש הממשלה גם מסכים עם הנשיא אובמה שיש לנו ארץ נהדרת".

אפילו אובמה מכיר את החיקוי. "ארץ נהדרת" (מאקו)

"דבריו של אובמה בוודאי באו מתוך דאגה לישראל ומתוך ידידות אמת", כתב שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט בעמוד הפייסבוק שלו, "אך את תוצאות הנסיגה הקודמת שלנו חווינו הבוקר בשדרות ובאלפי קורבנות לאורך השנים האחרונות. מדינה פלסטינית אינה הדרך הנכונה. הגיע הזמן לתפיסות חדשות ויצירתיות".

שותפתו של בנט לממשלה, שרת המשפטים ציפי לבני, דווקא לא הסתייגה מדבריו של נשיא ארצות הברית. "נאום אובמה חשוב ומעורר השראה", כתבה לבני בפייסבוק. "תפקידנו ליישם את החזון הציוני שלנו כפי שגם השתקף ברהיטות בדבריו למען צעירי ישראל, אלה שבאולם ואלה שבבית".

"מדינה פלסטינית היא לא הדרך", בנט (פייסבוק)

גם חבר הכנסת הצעיר ממפלגת העבודה איציק שמולי, מי שהיה ממובילי המחאה החברתית בקיץ 2011, הגיב לנאומו של אובמה וציטט את דבריו: "'כל עוד קיימת ארה"ב - אתם לא לבד!' - למישהו יש עדיין ספק שמדובר בחבר??" שאל את עוקביו בפייסבוק.

"הקשבתי לנאום של אובמה", סיפרה ראשת מפלגת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, "התרגשתי והזדהיתי. הזדהיתי עם השקפת עולמו, עם ההבנה העמוקה שלו של העולם, של הסביבה המזרח תיכונית וגם של מה שקורה אצלנו בבית. הוא דיבר מהלב וחדר אל הלב. אם באמת נרצה שלום, האמריקאים יסייעו לנו בהשגתו. אם לא - הם לא יוכלו לעשות זאת בלעדינו. השלום בידיים שלנו", כתבה.

"נאומו של אובמה היה נאום של ידיד שמבקש לעזור לנו לעזור לעצמינו", התבטא הערב ח"כ בוז'י הרצוג ממפלגת העבודה וכינה את הנאום "אמיץ ואמיתי. כבר בעת ששוחחתי איתו בביקורו הקודם התרשמתי מכנותו ומיחסו המיוחד לישראל. טוב שהציב בפנינו את האתגר הלאומי הכי חשוב שלנו".

אובמה בישראל - סיקור מלא:

צפו: אובמה בבנייני האומה - הנאום המלא

אובמה אמר בעברית: "אתם לא לבד"

הפריע לאובמה: לשחרר את פלסטין"

לכבוד אובמה: טיפסו על גשר המיתרים

צפו: האנשים שמאחורי הביקור הנשיאותי

כך הכתבים הזרים מסקרים את אובמה