מציאת גופות הנערים: "אחד המטיילים זיהה שיח חריג על הקרקע"

את הבור בו הוחבאו בחופזה גופות הנערים מצאו צוות סיירים שסייע לחיילים באזור. "אחד המטיילים הזיז את השיח ואת גל האבנים שמתחתיו ומצא את הגופות, מיד קראנו לצבא. מאוד קיווינו למצוא אותם בחיים", סיפר אחד המחפשים

18 ימי החיפושים, שהחלו בתקווה גדולה, הסתיימו בטרגדיה: גופות הנערים גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל, שנחטפו לפני 18 ימים, נמצאו סמוך לחלחול, ממערב לעיר חברון. "אני רוצה למסור את תנחומיי למשפחות – קיוינו למצוא אותם חיים, זה פיגוע נורא ומורט עצבים", סיפר אחד המחפשים שהיה בצוות שמצא את הגופות בעקבות ממצא חשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנימין פרופר, מנהל בית הספר שדה עציון, שהיה בצוות שחיפש בשטח היום, סיפר בשיחה עם חדשות 2 כי במשך ימים ארוכים יחידת המתנדבים באזור "סייעה ליחידות הצבא. היום בשעות הצהריים אחד המטיילים שהצטרף לצוות הסריקות זיהה שיח שנראה חריג על הקרקע, הזיז אותו, הזיז גל אבנים ומצא מתחתיו את הגופות. מיד התרענו לצבא".

הנערים שנחטפו ונרצחו

"זה שטח ערבי, אזור שיש בו חורבה עתיקה – לא היה פשוט למצוא את זה", הוסיף פרופר. "הנחת העבודה הייתה שהם חיים, חיפשנו במערות כי אדם יכול גם לחיות ולהתחבא שם. בסוף התברר שהם לא היו בתוך מערה, אלא באזור סמוך". "נרתמנו לעזור, והסתובבנו עם החיילים בשבועיים האחרונים - מדובר בקבוצה של מתנדבים רבים שמכירים את הארץ ומושיטים יד במקרים כאלה", הוסיף.

הפרשה החלה לפני שבועיים וחצי ביום חמישי, 12.6.14 בשעה 22:00, אז יצאו שלושת הנערים מישיבת "מקור חיים" שבה הם לומדים בכפר עציון - לעבר בתיהם שבטלמון, אלעד ונוף איילון. אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל עלו או הוכנסו, ככל הנראה, לרכב בצומת אלון-שבות, ואחד מהם התקשר למשטרה ודיווח כי נחטפו. היום נמצאו הגופות באזור חלחול שליד חברון, והועברו לבדיקה פתולוגית במכון לרפואה משפטית באבו כביר. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

הסבא של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

כך זוהו המשקפיים של אייל