דודו של אחד החטופים: "כל האינדיקציות שאנו מקבלים הן שהם בחיים"

ישי פרנקל, דודו של נפתלי שנחטף יחד עם גיל-עד שער ואייל יפרח, אומר בריאיון לרדיו גלי ישראל כי לפי מה שנמסר למשפחות שלושת הנערים מוחזקים בחיים. "זה על בסיס מידע ולא על בסיס תחושת לב", אמר. "המשפחות הקרובות ודאי יודעות יותר ממה שקורה בתקשורת"

שבוע אחרי שהחל המבצע לאיתור שלושת הנערים החטופים אומר היום (ו') ישי פרנקל, דודו של נפתלי, כי על פי המידע שמקבלות המשפחות מגורמי הביטחון, הם מוחזקים בחיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכנית "פעמיים הפוך" ברדיו "גלי ישראל" התייחס דודו של נפתלי פרנקל למאמצי החיפושים אחר אחיינו החטוף ואמר: "ודאי שאני לא יכול לומר מילה וחצי מילה, אבל אני כן יכול לומר וזה מה שלנו כל המשפחות מאוד חשוב - כל האינדיקציות שאנחנו מקבלים, וזה על בסיס מידע ולא על בסיס תחושת לב, הן שהנערים האלה בחיים".

"חשוב להגיד, למערכת הביטחון על אגפיה השונים כמעט מתחילת האירוע, יש נציגות בכל אחד מהבתים 24/7", הוסיף ישי פרנקל. "הם מעדכנים והמשפחות הקרובות ודאי יודעות יותר ממה שקורה בתקשורת".

כוחות הביטחון ממשיכים בסריקות (AP)

נתניהו: אנחנו יודעים יותר ממה שידענו

אתמול התייחס גם ראש הממשלה בנימין נתניהו למאמצי החיפושים אחר הבנים ואמר כי למערכת הביטחון ישנו מידע רב יותר מאשר בתחילת המבצע לפני שבוע. "המשימה הראשונה והעליונה שלנו היא להחזיר הביתה בשלום את שלושת החטופים", הבהיר נתניהו. "עם ישראל כולו מאוחד במשימה הזאת".

"אנחנו לא מרפים מהמשימה", הוסיף ראש הממשלה. "כוחות הביטחון פועלים מסביב לשעון, הן בפעילות מודיעינית והן בפעילות מבצעית. אני מתרשם עמוקות מהדבקות במשימה של אנשי צה"ל, השב"כ, השוטרים ולוחמי מג"ב. אנחנו יודעים היום יותר ממה שידענו לפני ימים אחדים, אבל יש עוד דרך לפנינו וצריך להתאזר בסבלנות ואורך רוח".

25 מבוקשים נעצרו הלילה (AP)

גם הלילה המשיכו כוחות צה"ל לפעול ברחבי הגדה המערבית, כחלק מהמאמצים לאיתור מקום הימצאם של שלושת הנערים החטופים: נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. הלוחמים עצרו 25 חשודים פלסטינים, שהועברו לחקירה. גורמים ביטחוניים ציינו כי פעילות צה"ל הלילה התמקדה באזורים ג'נין, קלנדיה, חברון ודורא.

מדובר צה"ל נמסר כי אחד מהחיילים שהשתתפו בגל המעצרים נפצע קל מרימון רסס שהושלך לעברו. הכוחות פעלו במספר מוקדים שונים לפיזור הפרות סדר, שבמהלכן הושלכו בקבוקי תבערה, מטעני צינור, רימונים מאולתרים ואבנים לעבר החיילים. הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי במוקדים המרכזיים.

פגיעה קשה בתשתיות חמאס (רויטרס)

הפלסטינים מדווחים כי במהלך פעילות כוחות צה"ל בכפר דורא ממערב לחברון נהרג נער כבן 13 מאש החיילים. מדובר צה"ל נמסר בתגובה לטענות הפלסטינים כי "במהלך פעילות מבצעית שהייתה הלילה בכפר דורא, נתקל כוח של צה"ל בהפרת סדר אלימה, שכללה יידוי אבנים ובקבוקי תבערה והבערת צמיגים. הכוחות פעלו לפיזור ההפגנה. הטענה כי בפעילות זאת נפגע נער פלסטיני תיבדק. צה"ל ימשיך לפעול ברחבי יהודה ושומורן לאיתור החטופים והשבתם לבני משפחותיהם".

מתחילת מבצע "שובו אחים", נעצרו כ-320 מבוקשים פלסטינים, מתוכם כ-240 המשתייכים לתנועת חמאס. בנוסף, כ-1,200 בתים נסרקו במהלך הימים האחרונים.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

היום ה-8 למבצע: 25 מבוקשים נעצרו, הפלסטינים מדווחים שנער נהרג מאש צה"ל

האיש האחרון שראה את החטופים: "הייתה לי תחושה רעה"

הערכה: מידע חדש מקרב את מערכת הביטחון לחטופים

חמאס: "נתניהו יתחרט על מעשיו"

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

נתניהו על פרשת החטופים: "אנחנו יודעים כעת יותר מאשר לפני ימים אחדים"

שבוע לחטיפה: מערכת הביטחון ממשיכה בחיפושים אחר הנערים

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"