שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

רון פרושאור מחה על שתיקתה של הקהילה הבינלאומית: "אנו טועמים את טעמה המר של הטרגדיה עם הצטרפות חמאס לממשלה הפלסטינית". חמישה ימים אחרי חטיפת הנערים, הגיב לראשונה נשיא ארה"ב לפרשה: "מחשבותינו ותפילותינו נמצאות עם המשפחות, מי יתין והם יתאחדו עם בניהם בקרוב"

שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור (AP)

פרשת החטופים הישראלים: רון פרושאור, שגריר ישראל לאו"ם, תקף היום (ג') את הקהילה הבינלאומית על שתיקתה לאור חטיפת הנערים. "מאז יום חמישי, ישראל עוצרת את נשימתה ומתפללת לבטחונם וחזרתם של שלושת הנערים", אמר לכתבים. במקביל, נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס לראשונה למשבר בעמוד הטוויטר של הבית הלבן, והביע תקווה לחזרת החטופים בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מחשבותינו ותפילותינו נמצאות עם המשפחות של שלושת הצעירים הישראלים שנחטפו בשבוע שעבר", כתב אובמה בעמוד הרשמי של הבית הלבן בטוויטר על החטיפה של הנערים, שאחד מהם מחזיק באזרחות אמריקנית. "מי ייתן והם יאוחדו עם בניהם בקרוב", הוסיף הנשיא, ששב לאחר מכן לעדכן על תמיכתו בנבחרת הכדורגל של ארה"ב במסגרת המונדיאל.  

"שלושת הצעירים נחטפו על ידי טרוריסטים מחמאס. עברו חמישה ימים מאז שהם נעלמו, ואני שואל את הקהילה הבינלאומית - איפה אתם? איפה אתם?", הקשה פרושאור במסיבת העיתונאים שכינס במטה האו"ם.

הציוץ של אובמה (טוויטר)

"קחו אחריות וגנו את החטיפות"

פרושאור הדגיש את ההאשמות שהושמעו בירושלים בימים האחרונים, בין השאר על ידי ראש הממשלה נתניהו, שטען אתמול כי ישנם "גורמים בקהילה הבינלאומית שממהרים לגנות אותנו על כל בנייה באזור הזה, אני מצפה מהם שיגנו באופן תקיף ונחרץ את המעשה הנפשע והמתועב הזה של חטיפת נערים".

השגריר טען כי "החטיפה נערכה רק חמישה ימים אחרי שפת"ח וחמאס הקימו ממשלת אחדות, וכל אלו בקהילה הבינלאומית שמיהרו לברך את הנישואים האלה צריכים להביט עכשיו לעיניהם של ההורים השבורים לאזור את האומץ, לקחת אחריות ולגנות את החטיפות".

"הקהילה הבינלאומית נסחבה לעסקה גרועה ועכשיו, ישראל משלמת את המחיר", הוסיף. "אנו טועמים את טעמה המר של הטרגדיה עם הצטרפות חמאס לממשלה הפלסטינית: הם מכירים רק את הטרור, הם מטיפים לו ומלמדים אותו צריך להזכיר לפלסטינים שהם חתמו לאחרונה על האמנה לזכויותיו של הילד, הם וודאי לא טרחו לקרוא על מה הם חותמים".