מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

ביומו החמישי של מבצע "שובו אחים", התייחס לראשונה אלוף פיקוד מרכז, ניצן אלון, לחטיפת שלושת הנערים ולמאמצי צה"ל להשיבם: "זו מערכה שלא תסתיים בקרוב". הפלגים בעזה: "לא נשב בחיבוק ידיים". משדר מיוחד

"שובו אחים": ביום החמישי מאז חטיפת שלושת הנערים, ולאחר שיותר מ-200 חשודים נעצרו מתחילת המבצע, מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, עדכן על התפתחות החיפושים והחקירה. "המערכה נגד חמאס היא מורכבת ומתמשכת. היא לא התחילה היום ולא תסתיים בקרוב". במקביל, דובר הפלגים הפלסטינים ברצועת עזה סירב לקחת אחריות על היעדרות הנערים, אך הדגיש כי הפלגים "לא יישבו בחיבוק ידיים". הצטרפו למשדר המיוחד בערוץ 2 ובחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נמצאים בעיצומו של מבצע מורכב ללכידת המחבלים ולהשבת הנערים הביתה בשלום", אמר אלוף אלון. "אנחנו נאבקים בארגון חמאס - ארגון טרור אכזר, ופוגעים בו בכל מימדיו".

לוחמי צה"ל בחברון (דובר צה"ל)

"נחושים ומקצועיים". כוחות צה"ל בשטח (רויטרס)

מפקד פיקוד המרכז עדכן כי כוחות צה"ל פועלים בשטח עם כ-10 חטיבות ועם יחידות מיוחדות, ושבימים האחרונים לכדו ועצרו יותר מ-200 מחבלים. "תפסנו אמל"ח ופגענו בתשתיות המהוות חמצן לטרור", אמר.

"ראשי חמאס כבר מרגישים היטב את הפגיעה ומבינים את המסר", הוסיף. "הם ייצאו מהפעילות הזאת כשהם נחלשים ברמה המבצעית והאסטרטגית. נמשיך ונעמיק את הפגיעה ככל שיידרש".

הורי הנערים נפגשו לראשונה (חדשות 2)

מפקד פיקוד המרכז פנה ישירות למשפחות פרנקל, שער ויפרח: "אני מבטיח לכם שנעשה כל שאפשר כדי להשיב את בניכם הביתה בשלום". אלוף אלון שיבח את הכוחות הפועלים בשטח והדגיש כי הם "נחושים, פועלים במקצועיות, מבינים את המשימה ורואים בה שליחות אמיתית".

שלושת החטופים (חדשות 2)

"ניקוי אורוות" בשכם

בשעות הלילה המשיך צה"ל במבצע הצבאי הגדול ביותר ביהודה ושומרון בשנים האחרונות: כאלף לוחמי נח"ל פשטו על שכם ועצרו 41 פעילי חמאס, ומתחילת המבצע נעצרו, ומתחילת המבצע נעצרו כ-200 חשודים עד כה.

גורם צבאי בכיר סיפר כי צה"ל ערך הלילה "ניקוי אורוות" בשכם: "עיקר המאמץ היה בבלטה, שם נמצאו אמצעי לחימה, אקדחים רימונים והוחרמה מחרטה לייצור נשק מאולתר", אמר הגורם. בנוסף הוחרמו מחשבים מאגודה הקשורה לחמאס. "צה"ל ריכז מאמץ בעיר שהייתה פעם בירת טרור וימשיך בכך בימים הקרובים", הוסיף הגורם". כל מה שקשור לחמאס וצבוע ירוק (צבע החמאס) - מטופל".

במקביל, הסגר ביהודה ושומרון נמשך - "מדובר באוכלוסייה שלא רגילה לסגר בשנים האחרונות ויש לכך אפקטים תודעתיים", הוסיף הגורם. "אנשי המודיעין מגלגלים הערכות מידע ובהערכת מצב הלילה הוחלט על עוד כיוונים כדי להעמיק את הטיפול בחמאס".

במקביל לפעילות בגדה, גם ברצועת עזה לא היה שקט הלילה: חיל האוויר תקף, זה הלילה השלישי ברציפות, ארבע מטרות ברצועה בתגובה לירי הרקטות ליישובי הדרום. "אנחנו עירניים למה שקורה בדרום ולקשר בין הזירות", ציין הגורם הבכיר אך הדגיש כי לפי שעה, לא מזרימים כוחות לאזור עזה. "המבצע יידרש ככל שיידרש, צריך לעצור פעילים עם קשר ישיר או עקיף לאירוע", הדגיש.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎