מסתמן: גם אם יגיעו אל החטופים – המבצע יימשך

הלוחמים ואנשי כוחות הביטחון פועלים בניסיון לאתר את החטופים, אבל גם לפגוע בתשתית חמאס, פעולה שעשויה להיות ארוכה וממושכת. כוחות הביטחון הפלסטינים מסייעים בהעברת מידע מודיעיני בהנחיית אבו מאזן‎

ארבעה ימים למבצע "שובו בנים" והטבעת סביב האחראים הולכת ומתהדקת. אבל גם אם בקרוב כוחות צה"ל יקבלו את כל הנתונים הנדרשים ויגיעו אל החטופים - הדבר לא יעצור את המבצע המתגלגל, וצה"ל ימשיך לפעול נגד תשתיות החמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעת האחרונה, בזכות שחרורם של אסירים וההתקרבות ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן - הארגון קיבל רוח גבית. המבצע הנמשך אמור לפגוע בתשתיות החמאס ושלוחותיו, אך ייתכן שיתפתח גם למקומות נוספים.

גם מהצד השני הפעילות עלולה להתרחב. במערכת הביטחון לוקחים בחשבון גם את האפשרות שהארגון השולט בעזה ימשיך בירי רקטות וייתכן שיבקש גם מהג'יהאד האסלמי להצטרף לירי. בינתיים, מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, בהנחיית אבו מאזן, מסייעים לכוחות הביטחון ומעבירים מידע מודיעיני חיוני.

עד כה, אף ארגון לא לקח אחריות על החטיפה והסיבה המרכזית היא כנראה החשש מהמחיר שתגבה ישראל מהאחראים. מחיר שאיש אינו רוצה לשלם אותו. לכן שורר שקט מצד חמאס, אבל לצה"ל ברור כי מאחורי החטיפה עומד חמאס-  וכשידוע מיהו הארגון, גילוי שמות החוטפים הוא רק עניין של זמן.

גיל-עד שער

נתניהו: "להיערך לאפשרות שהמבצע ייקח זמן"

על האפשרות שהמבצע ייתארך מעידים גם דבריהם של המנהיגים הישראלים היום. "עלינו להיות ערוכים לאפשרות שהמבצע ייקח זמן, מדובר באירוע חמור ויהיו לו השלכות חמורות", התריע הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו. "כרגע אנו מתמקדים במשימה אחת: השבת נערינו שנחטפו. אנחנו גם פועלים נגד החמאס, עצרנו יותר מ-100 פעילי חמאס ואנחנו מבצעים גם פעולות נוספות שלא ארחיב עליהן".

אייל יפרח (פלאש 90, גדעון מרקוביץ')

אלפי חיילים משתתפים במבצע "שובו בנים", להשבתם של החטופים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל. הכוחות פועלים ברחבי יהודה ושומרון, כחיילי כשחטיבת הצנחנים באזור חברון וחיילי גבעתי באזור ג'נין. הלוחמים סורקים את הבתים בחיפוש אחר מבוקשים ואמצעי לחימה.

נפתלי פרנקל

גורם צבאי אמר מוקדם יותר כי צה"ל נערך לאפשרות של הרחבת המבצע. "צה"ל ערוך בפיקוד צפון ודרום לכל התפתחות", הדגיש הגורם. "הפעילות נמשכת ביהודה ושומרון בהתאם לעדכוני מודיעין שמגיעים כל הזמן". עוד ציין הגורם הצבאי כי "הסגר באזור חברון נמשך והלחץ מסייע לכוחות הביטחון להמשיך בחקירה".

בהכנת הכתבה השתתף אוהד חמו.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

ראש הממשלה: "להיערך לאפשרות שייקח עוד זמן"

גורם צבאי: "צה"ל ערוך גם בפיקוד צפון ודרום"

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון