גנץ: "המטרה - להשיב את הבנים ולפגוע בחמאס"

בהערכת מצב שקיים אמש הרמטכ"ל הוא שיבח את פעילות כוחות הביטחון במסגרת מבצע "שובו אחים" ואמר כי המטרה המרכזית היא "למצוא את שלושת הבנים האלה ולהביא אותם הביתה". לדברי גנץ, "אנחנו בדרך למערכה משמעותית". הקבינט ידון היום בצעדי ענישה נגד חמאס‎

מבצע החיפושים אחר שלושת הנערים שנחטפו נמשכים, ובמערכת הביטחון נערכים להסלמה נוספת בגדה המערבית. בהערכת מצב שקיים אמש הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ בחטיבה מרחבית יהודה, הוא הדגיש כי אחת מהמטרות העומדות לנגד עיניו כעת היא פגיעה בארגון שאחראי לחטיפה - החמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו מטרה, למצוא את שלושת הבנים האלה ולהביא אותם הביתה, ולפגוע כמה שיותר קשה בחמאס, וזה מה שאנחנו נעשה", הדגיש הרמטכ"ל במהלך הערכת המצב שבה השתתפו גם אלוף פיקוד מרכז ניצן אלון ומפקדי החטיבה. "אנחנו בדרך למערכה משמעותית ונעשה פה יישור תוכניות. אנחנו צריכים לראות את התוכניות שמביאות אותנו לידי ביטוי הלכה למעשה".

גנץ שיבח את פעילות הכוחות, שמנסים לאתר את הנערים. "אני סבור שעד כה נעשתה עבודה טובה מאוד על ידי כל מי שמעורב באירוע הזה - משטרת ישראל, על כל מרכיביה, שוטרים, מז"פ, מג"ב, ימ"מ, צה"ל - בים, באוויר וביבשה", הדגיש הרמטכ"ל.

מתפללים לשלומם

"מדובר באירוע מאוד מאוד חמור, שמצטרף לאירועים אחרים. צה"ל בשיתוף פעולה הדוק מאוד עם כלל ארגוני הביטחון, ופועל על פי הנחיית הדרג המדיני מזה יומיים - בכל מקום שבו נדרשת פעולה, בהיקפים הולכים ומתרחבים", הוסיף הרמטכ"ל. "אנחנו נמשיך את הפעולה הזאת, ונעשה כל שנדרש על מנת להביא את הפרשה לסיומה מהר ככל שניתן".

גנץ לא התייחס למחדל של המשטרה, שפרטיו הותרו אתמול לפרסום, הנוגע לשיחת הטלפון של אחד החטופים למשטרה שבה הודיע: "נחטפנו".

במהלך הלילה: 50 עצורים ביהודה ושומרון

מבצע "שובו אחים" להשבתם של הנערים אייל יפרח, גילעד שאער, ונפתלי פרנקל, החל לפני ארבעה ימים, ובמסגרתו פועלים הכוחות בשטח לאיתורם ולמעצר פעילי טרור בכירים היכולים לשפוך אור על שאירע.

הלילה נעצרו כ-50 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ביניהם עזיז-אל דוויק, ראש המועצה המחוקקת של חמאס. בנוסף, תפסו כוחות הביטחון כמויות גדולות של אמצעי לחימה פשוטים. בסך הכול, מאז החל המבצע לפני שלושה ימים, נעצרו כ-150 מבוקשים, בעיקר פעילי חמאס.

סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה כי צעיר פלסטיני ששוחרר לפני שבוע מהכלא הישראלי נורה למוות על ידי כוחות צה"ל במחנה הפליטים ג'ילזון ליד רמאללה. על פי הדיווח, אחמד ערפאת בן ה-19 נורה בחזה ונהרג לפנות בוקר במהלך החיפושים אחר חוטפיהם של הנערים. בינתיים, בבתי המשפחות נפתח עוד בוקר של אי ודאות, אך גם של אופטימיות. במשפחתו של נפתלי פרנקל מעריכים כי ככל שעוברות השעות מתחזקת ההערכה שמדובר בפיגוע חטיפה לצורך מיקוח ושחרור אסירים - מה שאומר שהחטופים בחיים.

היום בשעות הצהריים יתקיים דיון מיוחד בקבינט המדיני-בטחוני לדיון בצעדים נגד חמאס, לאחר שראש הממשלה נתניהו הדגיש כי הארגון אחראי לחטיפה. בחמאס מנגד מקפידים לשמור על שתיקה ולא להתייחס לאירוע. ארבעה ימים אחרי החטיפה, ואף ארגון לא לקח אחריות באופן רשמי. בין האפשרויות שיעלו היום בקבינט - לגרש פעילים מרכזיים של הארגון.

אלפי חיילים משתתפים במבצע (רויטרס)

יעלון: "נגבה מחמאס מחיר כבד"

אתמול התייחס לנושא גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שאמר כי ישראל תגיב בעוצמה לחטיפת הנערים. "נדע לגבות מחיר כבד מאוד מראשי חמאס, בכל מקום ובכל עת שנמצא לנכון, ומכל מי שיעלה על דעתו לפגוע באזרחי ישראל ולשבש את חייהם", הדגיש יעלון בטקס חלוקת פרסי ביטחון ישראל בבית הנשיא.

לדברי יעלון, "אותה רשות פלסטינית אשר יש מי שמכנים אותה מתונה, כרתה רק לאחרונה ברית עם חמאס, ארגון הטרור שחרת על דגלו רצח יהודים באשר הם ושאיפתו היא להשתלט על יהודה ושומרון, ועליו מוטלת האחריות לחטיפת שלושת הנערים בסוף השבוע".

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון

אמו של החטוף נפתלי: "אבא ואמא אוהבים אותך עד אין קץ, עם ישראל הופך עולמות להחזירך"

שם המבצע לאיתור החטופים: "שובו אחים"

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"