הכל נשאר במשפחה: אח ואחות גילו כי ישרתו באותו גדוד מילואים

רון בן יוסף נקרא ליחידת המילואים במהלך סוף השבוע יחד עם חיילים רבים נוספים. הוא לא ידע כי שעה לאחר שיגיע ליחידה הוא יפגוש את אחותו, לי, קצינת קליעה במילואים. השניים הופתעו לגלות כי הם עומדים לשרת יחד באותו גדוד ואפילו להתאמן יחד במטווחי הקליעה.ומי קצינת הקישור בגדוד? בת דודתם

מילואים משפחתיים. משפחת בן יוסף (עמית ולדמן)

מבצע "עמוד ענן", שנפתח לפני שמונה ימים, הוביל לגיוס של עשרות אלפי חיילי מילואים בצו שמונה במהלך סוף השבוע. במצבים יוצאי דופן כאלה מתגלים גם לא מעט סיפורים משפחתיים מרגשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כאשר הטלפון צלצל בבית משפחת בן יוסף בפתח תקווה, הם היו עסוקים בהכנות לקראת ארוחת השבת. "ביום שישי בשעות הצהריים התקשרו לאחי מיחידת המילואים בה הוא משרת כבר כמה שנים ואמרו לו לארוז תיק", סיפרה לי בן יוסף לחדשות 2 באינטרנט, "הודיעו לו כי עליו להגיע לנקודת התכנסות עוד מספר שעות".

"לפני שעזב את הבית, נפרדתי ממנו לשלום ואמרתי לו שישמור על עצמו", שיחזרה האחות בת ה-27, "שעה לאחר שיצא לדרכו, הטלפון שוב צלצל אבל הפעם הייתה זאת יחידת המילואים שלי שגייסה גם אותי בצו שמונה. כשהגעתי לנקודת הכינוס הופתעתי מאוד לפגוש שם גם את אחי רון, שרק לפני כמה שעות נפרדתי ממנו בדאגה רבה".

פגישתם המרגשת של האחים בנקודת האיסוף של חיילי היחידה הפכה למפתיעה עוד יותר כאשר גילו שהם משרתים באותו גדוד. "לאט לאט התברר לנו כי אנחנו עומדים לשרת באותה חטיבה ולבסוף הופתענו לגלות שנשרת יחד באותו גדוד", תיארה לי את הליך הגיוס המפתיע. "המצב הזה היה הזוי, במיוחד לאחר שגילינו כי גם בת הדודה שלנו משרתת כקצינת קישור בחטיבה שלנו".

"הסיטואציה הייתה הזויה"

"זה הגיע למצב בו אני, אחי רון ושני בת הדודה שלנו יושבים יחד לאכול בחדר האוכל. אני משרתת כקצינת קליעה בגדוד ומאז סוף השבוע יצא לי לאמן את אחי מספר פעמים", אמרה בן יוסף, "אני מכירה את החברים של אחי מהיחידה עוד מתקופת שירותו הצבאי ופתאום אני יחד איתם על מדים, קשה לי להסביר כמה הסיטואציה הזאת הזויה".

"כולם בגדוד היו בהלם", סיפרה בן יוסף, "הם לא מבינים איך קרה ששנינו משרתים יחד באותה יחידה". אמם של השניים הייתה מופתעת לא פחות כשגילתה שילדיה משרתים יחד מה שעלול לעורר בה דאגה רבה. "אמא שלנו גם הייתה די בשוק. בהתחלה היא שמחה בשביל שנינו אבל מאז הגיוס ליחידה לא יצא לנו לדבר יותר מדי".