הירי נמשך: שני טילים שוגרו לתל אביב, שלושה חיילים נפצעו במערב הנגב

בפעם השנייה בתוך יממה החרידו את רחבי גוש דן קולות סירנות עולה ויורדת. קולות נפץ רמים נשמעו, ככל הנראה אחרי שהנפילות אירעו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. עיריית ת"א פתחה את המקלטים הציבוריים. הצטרפו לשידור החי

שני טילים נורו בצהריים מרצועת עזה לעבר תל אביב. אזעקה נשמעה ברחבי העיר, ובכן ברמת גן, רמת השרון ואזורים נוספים בגוש דן. לאחריה, החרידו קולות נפץ רמים את הסביבה. לפי ההערכה, התרחשו הנפילות בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק. מדובר בירי השני בתוך יממה לכיוון תל אביב, ובחמאס קיבלו על עצמם את האחריות על השיגור. הצטרפו לשידור החי המיוחד בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמענו אזעקה חזקה", סיפרה מניה, תושבת שכונת רמת אביב ג' שבצפון תל אביב. "כל השכנים יצאו לחדר מדרגות עד ששמענו קול נפץ די מרוחק".

ג'ורג', תושב יפו, סיפר על האירוע: "ברגע ששמעתי את האזעקה התחלתי לרעוד ורצתי עם הכלב שלי לחדר המדרגות. עשר שניות אחר כך, שמעתי 'בום' מכיוון דרום-מזרח ואחריו קול פיצוץ נוסף וחלש יותר. מאז מלחמת המפרץ לא התמודדתי עם טילים ואזעקות".

כוחות רגליים ערוכים לכניסה לרצועה

זמן קצר קודם הירי לתל אביב, נפגעו שלושה חיילי צה"ל קל-בינוני מרקטה שהתפוצצה במערב הנגב. במקביל, נשלמות ההכנות בצה"ל לכניסה קרקעית ברצועה. בתום פעילות מאסיבית של חילות האוויר והים ברצועת עזה, נערך צה"ל לשלב הבא של מבצע "עמוד ענן" - שבו, כפי שמסתמן, יצאו כוחות רגליים לפעילות קרקעית נגד ארגוני הטרור.

יותר מ-50 רקטות נורו לעבר כל גזרת הדרום משעות הבוקר, ובשטחי הכינוס שבגבול הרצועה מתכוננים הלוחמים ומפקדיהם לפקודה לחצות את גדר המערכת. חיל האוויר תקף עד כה מעל 500 יעדי טרור ברצועת עזה. במקביל, גובר החשש מפני המשך ירי הרקטות גם לייעדים מרוחקים - דוגמת גוש דן, שרק אתמול היה מטרה.

הבוקר הוחלט במערכת הביטחון על גיוסם של 16,000 חיילי מילואים, בעוד שלוחמי היחידות הסדירות כבר דרוכים לקראת תחילת המבצע הקרקעי המסתמן וקיבלו ממפקדיהם את הפקודות הרלוונטיות. בסרטון שהפיץ דובר צה"ל נראים חיילי גבעתי בגבול הרצועה.

מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף-משנה אמיר ברעם, ערך תדרוך לחיילים באוגדת עזה ואמר להם: "אנחנו נמצאים כבר 48 שעות בתוך מבצע שידענו שיקרה בסופו של דבר. דיברנו עליו באימונים ובתרגילים. אין ספק שצריך לפעול. זו הסיבה שהתגייסנו והתאמנו".

דיכטר: "צפי של מאות רקטות בימים הקרובים"

בהתאם להערכות במערכת הביטחון, הזהיר היום השר להגנת העורף, אבי דיכטר, כי האוכלוסייה האזרחית עלולה לספוג מטחי ירי של מאות רקטות ככל שהמבצע בעזה יתקדם. הוא ציין כי הפעולה תושלם "עד שתושב ההרתעה".

"אנחנו בסך הכל בתחילת היום השלישי של הלחימה", אמר דיכטר ופנה לאזרחים בבקשה לגלות אורך רוח: "כל פירמידת ההגנה שבונה מדינת ישראל עומדת, בסופו של דבר, על 'שפיץ' אחד - והוא האזרח הפשוט, הממלא אחר הוראות ההגנה. המדינה השקיעה מיליארדים כדי לספק התרעה ממוקדת שלא הייתה במלחמות אחרות, ועל האזרחים להישמע להוראות", הוסיף השר.

בשל המצב: מוקדי סיוע מיוחדים נפתחו

על רקע המצב הביטחוני בדרום, פועלים מרכזי הסיוע במתכונת מיוחדת שנועדה לספק מענה לתושבי בטווח האש ולחיילים.

  • מוקד טלפוני רב-קווי פעיל בטלפון 02-6211999.
  • קו הסיוע של נט"ל בטלפון 1-800-252526.
  • ויצ"ו בשיתוף המרכז הישראלי לטיפול בפסיכו-טראומה בטלפון 02-6449666, בשעות הערב בטלפון 6968*.

בהכנת הכתבה השתתפו עזרי עמרם, גלעד שלמור, מתן חצרוני, ניר דבורי, משה נוסבאום ועמליה דואק.

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקע

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש