צפו: כך מתכוננים בעזה לשגר טילים לתל אביב

כלי טיס של חיל האוויר פוגעים מאז תחילת המבצע בעמדות שיגור רבות של טילי הפאג'ר, שיכולים להגיע למרכז בארץ, ובצה"ל מעריכים כי המערך נפגע קשות. במקביל, פורסם תיעוד של מחבלים מטמינים טילים אלה במשגר תת-קרקעי. הטייס ברשת הקשר: "הטיל יכול להגיע לפאתי הרצליה". כך זה נראה

בצה"ל עדיין ממשיכים לפעול ברצועת עזה ופרסמו הערב סרטון שצולם מהאוויר, בו נראים פלסטינים בעזה פורקים טיל פאג'ר ארוך טווח ממשאית ומטמינים אותו בעמדת שיגור תת קרקעית, זאת מחשש שכלי טיס של חיל האוויר יפגע בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד נשמעים הטייסים של חיל האוויר בקשר כשהם מזהים את ניסיון ההסוואה של המחבלים. "הנה הם מרימים את זה, אתם רואים את זה?", שואל אחד הטייסים. "כן, עם המנוף, הוא כרגע מרים את הצינור הארוך ביותר - נראה בסביבות 6 מטרים". אחד הטייסים הודה להם על הזיהוי: "כנראה שהדבר הזה זה פאג'ר 5, הטווח המקסימלי שלו זה 75 ק"מ, הוא יכול להגיע לפאתי הרצליה".

מאז תחילת המבצע התמקד צה"ל בהריסת מתחמי השיגור של טילי הפאג'ר, בשל החשש שארגוני הטרור ישגרו טילים מסוג זה למרכז הארץ בשל הטווח הארוך שלו. מוקדם יותר העריך דובר צה"ל כי רוב העמדות הופגזו וכי המערך "נפגע קשות". במקביל, הפלסטינים ממשיכים להסתיר את הטילים, כמו שנראה בסרטון זה, זאת כדי לשמר את היכולת שלהם.

עמדת שיגור פאג'ר - ליד גן ילדים בעזה

במקביל, דובר צה"ל פרסם תצלום אוויר של עמדת שיגור פאג'ר בשכונת זיתון בעזה, בה ניתן לראות עד כמה המחבלים פועלים בסמוך לאזרחים. בתמונה שפורסמה, אפשר להבחין שעמדת השיגור מוקמה רק 94 מטרים ממסגד וגן ילדים, 67 מטרים מבית חרושת, ו-77 מטרים בלבד מתחנת דלק.

חיל האוויר תקף מתחילת המבצע עשרות יעדים ברצועת עזה, בהם בורות שיגור, בסיסים ותשתיות התעצמות נוספות של ארגוני הטרור. במערכת הביטחון עושים הכל כדי לפגוע נקודתית במטרות ולהימנע מפגיעה בבלתי מעורבים.

מבצע בעזה - הסיקור המלא:

רה"מ: "צה"ל ערוך להרחבת הפעולה"

בעקבות החיסול: חשש מפיגועים ומחטיפות

צפו: כך חוסל אחמד ג'עברי

נועם שליט: "ג'עברי נהג כפושע מלחמה"

דובר צה"ל: "נערכים לפעולה קרקעית ברצועה"

הנחיות לתושבי הדרום בעקבות החיסול

הלם בחמאס: "מכה קשה, נפתחו שערי הגיהנום"

נסגר החשבון עם האיש שחטף את שליט

מפקד הזרוע הצבאית של חמאס חוסל