גלעד שליט: "עוקב בדאגה ומתפלל לשלומם של החיילים"

בשיחה עם חדשות 2 Online התייחס גלעד למבצע בעזה ואמר: "כפי שחיילי צה״ל עזרו ותמכו בי בעבר, כך אני מודה להם על הפעילות שלהם היום". אביו נועם הגיב לביקורת על התנהלות המשפחה: "כשאני הולך לנחם משפחות שכולות אני לא מזמין צלמי עיתונות"

"מודה לחיילי צה"ל, כפי שהם עזרו ותמכו בי (חדשות 2)

גלעד שליט, שנחטף בידי חמאס והוחזק בשבי בעזה במשך כחמש שנים, מתייחס היום לראשונה (ד') למערכה שמנהל צה"ל ברצועה, ומבקש לחזק את הכוחות הלוחמים בשליחותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 Online הביע גלעד את דאגתו ללוחמים המשתתפים במבצע "צוק איתן" וביקש לגמול להם על התמיכה הרבה שהעניקו לו לאורך התקופה הארוכה שבה היה בשבי חמאס. "כפי שחיילי צה"ל עזרו ותמכו בי בעבר, כך אני מודה להם על הפעילות שלהם היום ועוקב בדאגה אחר המתרחש", אמר שליט. "אני מתפלל לשלומם של החיילים ומקווה שיחזרו הביתה בשלום, תודה לכם".

"לא מייחצן את מה שאנחנו עושים", נועם שלי (עזרי עמרם, חדשות 2)

מוקדם יותר, דחה אביו נועם את הביקורות החריפות שמופנות בימים האחרונים ברשתות החברתיות כלפי משפחתו, על כך שלא גילתה סולידריות עם חיילי צה"ל בעת הזו, ואמר כי בני המשפחה אינן מבטאים את מחוותיהם בנושא בפומבי.

"אני לא מעוניין לייחצן את מה שאנחנו עושים או לא עושים", אמר נועם שליט בשיחה עם חדשות 2 Online. "כשאני הולך לנחם משפחות שכולות, אני לא מדווח על כך לתקשורת ולא מזמין צלמי עיתונות. ובהחלט ניחמתי. גם אנחנו משפחה שכולה, ובארץ אין לאף אחד מונופול על השכול".

לוחמי צה"ל פועלים בעזה (דו"צ)

גם הפרסומים באחרונה על מעצרים חוזרים של חלק ממשוחררי עסקת שליט, לא תורמים לרף הסובלנות שמגלים גורמים שונים בציבור כלפי משפחת שליט בעת הזו. "אנשים רוצים להאשים את גלעד על המאבק הלאומי לשחרר אותו?", שאל שליט. "אז אולי עכשיו חלק יכולים להצטער על כך ששחררו אותו, גם התבטאויות כאלו שמעתי. זאת למרות שמאז שגלעד חזר שוחררו גם אסירים וגם מחבלים עם דם על הידיים, אז יכול להיות שהוא באמת אשם".

את התייחסותו הנרחבת לביקורת נגדו, מעדיף שליט לפי שעה לשמור לעצמו. "כל עוד יש מלחמה ואנשים נהרגים ונפצעים, אנחנו לא מעוניינים להתחיל עימותים בתקשורת על העניינים האישיים שלנו", אמר. "אם וכאשר כל זה יסתיים אולי נאמר משהו, אבל עכשיו הבעיות האישיות שלנו לא צריכות להיות על סדר היום הלאומי".