תיעוד: כלי טיס מפציצים את בתיהם של פעילי חמאס

צה"ל פתח במבצע "צוק איתן" למיגור יעדי טרור וירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. כבר בשעות הראשונות של המבצע הותקפו 50 מטרות, בהן בתיהם של ארבעה פעילי חמאס בכירים שהיו מעורבים בירי בסבב הנוכחי ובעבר. צפו בתיעוד התקיפה

לאחר שאמש נורו עשרות רקטות לעבר יישובי הדרום, חיל האוויר הגיב בשעות הלילה בתקיפה של עשרות יעדי טרור ברצועת עזה. בין היעדים - בתיהם של ארבעה פעילים בחמאס, אשר מעורבים בפעילויות טרור ועוסקים בהכוונה ובביצוע הירי לעבר ישראל. בתמונות שמפרסם הבוקר (ג') דובר צה"ל, נראה כלי טיס של חיל האוויר כשהוא משמיד את בתיהם של המבוקשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, מדובר בצעד הרתעתי של צה"ל שמנסה להימנע ככל האפשר מפגיעה באוכלוסייה האזרחית. קודם לתקיפה של כלי הטיס, קיבלו בני ביתם של פעילי הטרור הודעה שלפיה עליהם להתפנות מבתיהם, וזאת על מנת למנוע פגיעה בחפים מפשע.

אש בעזה, הבוקר (רויטרס)

פעילי חמאס שביתם הותקף הם איאד סכיכ, בכיר במערך הרקטי בעזה שלקח חלק בביצוע ירי רקטות ופצצות מרגמה, עבדאללה חשאש, בכיר נוסף שהיה מעורב בירי לעבר ישראל בסבב הנוכחי ובעבר. כמו כן הותקפו בתיהם של סאמר אבו-דקה, פעיל חמאס בכיר בחאן יונס וחסן עבדאללה, בכיר נוסף במערך הרקטי שהיה מעורב בירי.

במערכת הביטחון מבהירים כי החמאס הוא הכתובת לירי הנמשך לעבר ישראל ועל פעיליו לשאת באחריות. "צה"ל ערוך ומוכן להגן על תושבי מדינת ישראל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה להשמדת תשתיות טרור אשר ייעודן פגיעה באזרחי מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל.

המטח לעבר ישראל, אתמול (רויטרס)

בנוסף לבתי הבכירים, הותקפו כ-50 מטרות שונות הכוללות מערכי שיגור ומשגרים מוטמנים, פירי מנהרות התקפיות, מחנות אימונים, אתר לאחסון אמצעי לחימה ומוקדי פעילות טרור נוספים. בכלי התקשורת הפלסטיניים מדווחים כי לפחות 14 בני אדם נפצעו במהלך התקיפה הלילית.

"נחושים", דובר צה"ל מוטי אלמוז (דובר צה"ל)

דובר צה"ל לחדשות 2: "נחושים להשיג את יעדי המבצע"

בשיחה עם חדשות 2 הבהיר הבוקר דובר צה"ל, תת אלוף מוטי אלמוז, את יעדי המבצע, שבראשם פגיעה בחמאס והפחתת הירי לדרום. "צה"ל ימשיך לגלגל את המבצע ולתקוף יעדים בהיקף נרחב יותר ובאיכות גבוהה יותר", הדגיש אלמוז. "אנחנו משריינים כוחות חי"ר נוספים ויחידות מודיעין וחיל אוויר, גם גיוס המילואים נמשך ואנחנו נחושים מאוד להשיג את יעדי המבצע".

"בכל הקשור לניהול המבצע, שייקח כמה ימים ואולי יותר, נדרשת סבלנות ואורך רוח", אמר דובר צה"ל. "חמאס הגיע למבצע הזה במצוקה מאוד משמעותית, אחרי הרבה מאוד כישלונות - הן ביהודה ושומרון והן בעזה. למבצע יש מטרות ברורות, הוא נועד להשיג הישגים ברורים ויש גם תחנות יציאה".

הבוקר אמר גורם צבאי בכיר כי בצה"ל "מתכוננים למבצע משמעותי" ונבחנת האפשרות לגיוס מילואים נוסף למטרת מבצע קרקעי. ההערכה בצה"ל היא כי הירי של חמאס לעבר ישראל ילך ויתגבר. חטיבות צנחנים וגבעתי מוכנות לכניסה קרקעית, אך בשלב זה טרם התקבלה החלטה על הרחבת הפעולה. בצה"ל אומרים כי הנחת העבודה היא כי ישנן מנהרות נוספות שחמאס הכין מבעוד מועד.