הרשות הפלסטינית לישראל: "לא תצליחו לסכל את הפניה לאו"ם"

אתמול הושק רשמית "קמפיין הפניה לאו"ם" של הרשות הפלסטינית, וביום שאחרי בכירי הרשות מדברים כבר על מהלך שהוא בגדר עובדה מוגמרת שישראל לא תצליח למנוע. "ישראל לא תצליח להתמודד עם המהלך הפלסטיני הזה", אומר בכיר הרשות קייס עבד אל-כרים. "ישראל מנסה להתגרות בעם הפלסטיני כדי לפגוע במהלך, אך אנחנו לא ניגרר"

ביום שאחרי השקת קמפיין הפנייה לאו"ם להכרה במדינה עצמאית, מדגישים ברשות הפלסטינית כי מדובר בעובדה מוגמרת אותה ישראל לא תוכל למנוע. "ישראל לא תצליח להתמודד עם המהלך הפלסטיני הזה", אומר היום בכיר ברשות, קייס עבד אל-כרים. "ישראל מנסה למנוע בכל דרך את הפנייה שלנו לאו"ם - אך היא לא תצליח".

בראיון שהעניק לתכנית "שיחת היום" ברשת הטלוויזיה "רוסיה היום" המשדרת בשפה הערבית, גינה עבד אל-כרים את פעולות התג מחיר האחרונות בכפרים פלסטיניים, וכינה את המעשים "קמפיין כולל שמבצעת ישראל במטרה לגרום למתיחות באזור כולו ובגדה המערבית וברצועת עזה בפרט".

"ישראל מנסה להתגרות בעם הפלסטיני ולגרור אותו לעימות דמים במטרה לפגוע בדרך להכרה בינלאומית במדינה פלסטינית באו"ם", טען עבד אל-כרים. "אך העם הפלסטיני לא ייגרר לכך".

"להשקיע המאמצים האפשריים להגשמת הדרישות הפלסטיניות"

אמש הושק רשמית הקמפיין הפלסטיני, עם שליחת מכתב למזכ"ל האו"ם באן קי מון ברמאללה. במכתב נקרא מזכ"ל האו"ם "להשקיע את כל המאמצים האפשריים למען הגשמתן של הדרישות הצודקות הפלסטיניות". על פי המכתב, הקמפיין הפלסטיני יהיה שקט, וייפתח באו"ם ב-21 בספטמבר, עם פתיחת מושב העצרת הכללית של האו"ם. אבו מאזן עצמו יהיה נוכח במושב יומיים לאחר מכן.

"אנו קוראים לתמיכה מוסרית בזכותו שלהעם הפלסטיני למדינה", נכתב בכותרת האיגרת למזכ"ל האו"ם באן קי מון. "משפחות של עשרות אלפים מקורבנותיו של הכיבוש הישראלי, בהם גם שהידים שנרצחו, נכלאו או נפצעו ועוד אינסוף במח אדם שגורשו מבתיהם או איבדו את בתיהם ואת הרכוש שלהם, מקווים שתעשה את כל המאמצים האפשריים לקראת השגת הדרישות הצודקות של הפלסטינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת