כולם רוצים להיות שגריר ישראל בהולנד

20 דיפלומטים ניגשו לאחרונה למכרז לבחירת שגריר ישראל בהולנד. הסיבה: רצון לשרת את המדינה במקום נוח ודובר אנגלית. "מעולם לא ראינו דבר כזה", סיפר עובד במשרד החוץ. עכשיו במשרד מתכוננים למאבק הבא סביב תפקיד השגריר בהודו

האג. כולם רוצים להגיע לשם (חדשות 2)

חלומו של כל דיפלומט הוא לקבל מינוי באחת מנציגויות ישראל בערים מערביות. העיתון "מעריב" מדווח הבוקר כי למכרז האחרון לתפקיד שגריר ישראל בהאג ניגשו 20 דיפלומטים. גורמים במשרד החוץ סיפרו כי מדובר במספר שיא של מתמודדים לתפקיד שגריר במדינה.

במשרד החוץ סיפרו כי המספר הגדול של המתמודדים נבע ממספר סיבות, בעיקר העובדה ששר החוץ אביגדור ליברמן שומר לעצמו את זכות מינוי השגרירים בערים מרכזיות כמו רומא וברלין, ולא הוציא אותם למכרז - אולי מתוך כוונה להציב בהם מקורבים פוליטיים. הסבר אחר לכמות הניגשים למשרד נובעת מסוגיית השפה. בהולנד דורשים מהשגריר לדבר אנגלית, בניגוד למדינות אחרות שדורשות לדבר בשפת המקום.

"מעולם לא היה מכרז כזה", אמר אחד העובדים במשרד ל"מעריב", "זו הייתה ממש מלחמת עולם". בסופו של דבר, מי שנבחר לתפקיד היה חיים דיבון, לשעבר שגריר ישראל בקנדה. במשרד החוץ כבר מתכוננים למאבק הבא, על תפקיד השגריר בהודו.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק