הסתיימה שביתת עובדי משרד החוץ

אחרי 4 שבועות של שביתה, החליט שר החוץ אביגדור ליברמן להיכנס לעובי הקורה ולהביא לסיום שביתת עובדי משרד החוץ. הבוקר נחתם הסכם בין העובדים לאוצר, שיבטיח לעובדים העלאה בשכר, מענק מיוחד ותוספות על הצטיינות בעבודה

התערב והביא לסיום השביתה. שר החוץ ליברמן (חדשות 2)

לאחר 4 שבועות של שביתה ותסבוכות מדיניות, תמה שביתת עובדי משרד החוץ: האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות ו-ועד העובדים במשרד החוץ הצליחו להגיע להסכם שכר חדש עם משרד האוצר, זאת לאחר התערבותו הישירה של שר החוץ אביגדור ליברמן, שהודיע לראשונה על הסיכום בראיון בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב'.

בהסכם החדש נכללים 900 העובדים המועסקים בשירות החוץ, ואלו הנקודות העיקריות שסוכמו: תוספת שכר בגין נסיעות לחו"ל, מענק חד פעמי בגובה של 3,000 שקלים שייכנס למשכורות חודש פברואר ומענק מצוינות לעובדים בגובה של 3% מהשכר החודשי הממוצע.

ההסכם, שנחתם לתקופה של 3 שנים, מאמץ בנוסף גם את הסכמי השכר האחרונים שנחתמו בין ההסתדרות לאוצר בשנה שעברה, כולל תוספת השכר בשיעור של 6.25%.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם ואמר כי "עובדי שירות החוץ, המייצגים את מדינת ישראל ועוסקים במלאכה חשובה, זכאים לתנאי שכר ראויים ולתמריצים למצוינות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק