נתניהו: "הקואליציה לא תמנע צעדים לשלום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם כתבים זרים מכל העולם והשיב לשאלותיהם בכל הנושאים המדיניים. בנוגע לאיום האירני אמר: "חייבים לשים אופציה צבאית על השולחן", בנוגי לאיסור מכירת קרקעות לערבים: "בישראל מותר למכור לכל אדם, אגיב ליוזמה נגדית" ובנוגע לפלסטינים: "לא פספסו הזדמנות לפספס הזדמנות"

נתניהו מול העולם: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם כתבים זרים מכל העולם במטרה לענות על שאלותיהם ולמסור את עמדתו המדינית. אחרי ששמעו לא מעט הסברים משר החוץ אביגדור ליברמן, שלא תמיד תאמו את עמדתו - נתניהו מתייצב מול המצלמות ומתעמת עם העיתונאים.

 "העולם מבין שיש סכנה גדולה במשטר הנוכחי באירן, במיוחד אם הוא ישיג נשק גרעיני", הסביר ראש הממשלה נתניהו לעיתונאים. "בשנה האחרונה עשו מדינות העולם עשו את הצעד החשוב הראשון - הטלת סנקציות כלכליות", הוסיף נתניהו.

"האופציה היחידה למנוע מאירן מלהפוך לגרעינית היא שהממשל בטהרן יאמין שיש נגדו אופציה צבאית", אמר ראש הממשלה לעיתונאים הזרים. "הפרדוקס הוא שאם האיום בתקיפה צבאית יהיה ממשי, הצורך בתקיפה ממשית יקטן", הוסיף ראש הממשלה.

"הפלסטינים חוצפנים"

"אני סבור שבשנה הנוכחית נגלה מי באמת מעוניין בשלום. הרשות הפלסטינית מצהירה שהיא רוצה שלום, אבל לא יכולה להגיעה אליו. הם מאשימים את הממשלה בישראל, אותי באופן אישי ואפילו את העם הישראלי", טען נתניהו. "זו חוצפה פלסטינית לומר שהעם הישראלי אינו רוצה שלום, כיוון שאין אומה בעולם שמעוניינת בשלום יותר מישראל", הסביר נתניהו.

"אנחנו היינו אלו שקראנו לפתרון שתי מדינות, תמכנו בכלכלה הפלסטינית, הסרנו מחסומים, ביקשנו שיחות שלום ישירות ואפילו הסכמנו לחודשיים נוספים של הקפאה", אמר נתניהו. "אנחנו היינו מוכנים ללכת בדרך הזאת, אבל הממשל האמריקני החליט לשנות כיוון", הסביר נתניהו.

"במקום לנסוע לדרום אמריקה - שיחסכו ויגיעו אלינו"

"השיקולים הקואליציוניים לא ימנעו ממני להגיע להסכם שלום ואני בטוח שהציבור הישראלי גם יקבל אותו. עם זאת הקלישאה נכונה, הפלסטינים מעולם לא פספסו הזדמנות להחמיץ הזדמנות", אמר נתניהו. "הם חייבים להבין שכדי להגיע לשלום צריך לשבת ולדבר עד שיצא עשן לבן. במקום זה הם בורחים למדינות דרום אמריקה במקום לבוא ולדבר איתנו", הוסיף ראש הממשלה.

ראש הממשלה התייחס לאפשרות לשלום עם סוריה ואמר: "תמיד אמרתי שאני מוכן לשלום עם סוריה, אבל הם רוצים להציב תנאים עוד לפני שיושבים לדבר. נשב לשיחות רק אם הדרישות הללו ייעלמו. עוד אמר נתניהו כי: "יש קשר חזק מאוד בין סוריה לאירן, ואני לא רואה רצון סורי להפסיק את הקשר הזה".

"למה לא דיווחתם על עונש המוות לערבי שימכור אדמות ליהודי?!"

"אני רותח מההצעה לא למכור אדמות לערבים. בישראל מותר למכור אדמה לכל אדם ואם מישהו ינסה לשנות את המצב הזה אני אגיב ומיד", אמר נתניהו בתגובה לשאלה של עיתונאי. " חייבים לשים לב גם לדברים שנאמרים לא רחוק מכאן. הממשל הפלסטיני קובע שמכירת אדמות ליהודים היא גזר מוות ובקושי 10% מהעיתונאים הזרים מדווים על כך", אמר נתניהו במסיבת העיתונאים.

"אני חושב שיש הסכמה רחבה על כך שישראל תישאר בירת ישראל, אולם חלק ממנה יעבור לפלסטינים", אמר נתניהו בתגובה לשאלה על מעמדה של ירושלים בהסכם עתידי. "לפי כל השיחות כולם מסכימים על כך", הוסיף נתניהו.

נתניהו נשאל על סוגיית המצור בעזה והשיב: "אין מצור על עזה, הסכמנו להכניס לעזה הכל: מזון צעצועים ומוצרים נוספים". "הסרנו את המגבלות על העברת מרבית המוצרים לעזה ולראשונה גם אפשרנו לעזתים לייצא מוצרים. הגבול הימי אומנם סגור, אבל הכל יכול לעבור דרך היבשה", הוסיף נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק