חרירי תוקף: "נתניהו לא מאמין בשלום"

בראיון שהעניק מביירות לעיתון "וושינגטון פוסט", ראש ממשלת לבנון תוקף בחריפות את רה"מ בנימין נתניהו ואת ההנהגה בישראל. "נתניהו הרס את הסכמי אוסלו. הוא לא מוכן לדון על שלום אמיתי, הוא לא מאמין בו", תקף חרירי והוסיף: "יצחק רבין היה האדם היחיד שהאמין בשלום באזורנו"

חרירי עם ארדואן, אתמול בלבנון (AP)

ראש ממשלת לבנון, סעד חרירי, לא שולל הסכם שלום עם ישראל בעתיד - אך אינו מאמין כי ההנהגה הישראלית הנוכחית יכולה להוביל לכך. בראיון ל"וושינגטון פוסט" שפורסם הבוקר, חרירי תוקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"בשביל לעשות שלום צריך הנהגה ובישראל אין כעת הנהגה. יצחק רבין היה האדם היחיד שהאמין בשלום באזורנו. ראש הממשלה נתניהו הרס את הסכמי אוסלו. הוא לא מוכן לדון על שלום אמיתי, הוא לא מאמין בו", אמר חרירי לעיתון האמריקני.

ראש ממשלת לבנון הוסיף והסביר את טעותו של נתניהו. "הוא מבסס את המצע הפוליטי שלו על הפן הביטחוני, אך כדי שלמדינת ישראל יהיה ביטחון, עליו לפעול קודם לשלום עם הפלסטינים והעולם הערבי".

כשנשאל על דוח האו"ם הצפוי להתפרסם בקרוב על נסיבות רצח אביו, ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק חרירי, הסביר חרירי הבן כי דבר כבר לא יחזיר את אביו. "יש בלבנון מחלוקות (בהתייחסו גם לחיזבאללה), אך אני מאמין שאם נשיג בגרות פוליטית ונשוחח על האינטרסים שלנו, אז נוכל למצוא הסכמה על נושאים משותפים. אסור שאנשים יסתובבו פטורים מעונש, אך בסופו של דבר שום דבר לא ישיב לי את אבי", סיכם.

ארדואן בלבנון: "לא נשב בשקט אם ישראל תפלוש"

הראיון של חרירי מתפרסם יום לאחר סיום ביקורו של ראש הממשלה הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן, בלבנון. מאיים היום שאם ישראל תפלוש שוב לעזה או ללבנון - "ארצו לא תשב בחיבוק ידיים".

במהלך יומו השני לביקורו בלבנון, קיים ארדואן מסיבת עיתונאים בביירות והבהיר כי טורקיה תעמוד לצד לבנון והפלסטינים במקרה של תקיפה ישראלית ותגיב בהתאם: "אנחנו לא נשקוט ונתמוך בצדק בכל האמצעים שעומדים לרשותנו", אמר.

"האם ישראל סבורה שהיא יכולה לפלוש ללבנון עם המטוסים והטנקים החדישים ביותר, להרוג ילדים ונשים, להרוס בתי ספר ובתי חולים ואז לצפות מאיתנו להישאר אדישים?", שאל ראש הממשלה באירוע. לאחר הנאום יצא ארדואן לעבר דמשק, שם צפוי היה להיפגש עם הנשיא הסורי בשאר אסד.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק