הפלסטינים: שיחות הקרבה יצאו לדרך

אחרי הביקורת בישראל והלחץ האמריקני, מאשרים היום הפלסטינים רשמית כי שיחות הקרבה עם ישראל החלו. בתום פגישה נוספת שקיימו אבו מאזן וג'ורג' מיטשל, הודיע האחראי הפלסטיני על המו"מ: נשקיע כל מאמץ להביא להצלחת השיחות

"אנחנו יכולים לומר כי שיחות הקרבה החלו, והאווירה חיובית", כך מצהיר היום מחזיק תיק המשא ומתן באש"ף סאיב עריקאת בהצהרה לעיתונאים ברמאללה. "אבו מאזן ישקיע כל מאמץ אפשרי על מנת להביא להצלחת השיחות", אמר עריקאת במסיבת עיתונאים שקיים בתום פגישת אבו מאזן-מיטשל בצהריים.

"השיחות תעסוקנה בכל סוגיות הסדר הקבע, לרבות הגבולות, ירושלים, הפליטים, ההתנחלויות וכן סוגיות המים והביטחון", אמר עריקאת והוסיף כי בארבעת החודשים הראשונים תתרכזנה השיחות בעיקר בגבולות ובביטחון - אולם "אין משמעות העניין שיתר הסוגיות תידחנה".

"שישראל תשתף פעולה"

לדברי עריקאת, ארצות הברית תפרסם מאוחר יותר היום הודעה מפורטת בנושא, והביע תקווה כי ממשלת ישראל "תשתף פעולה באופן חיובי עם המאמצים האמריקניים, על מנת להעניק הזדמנות לשלום ולמאמציו של הסנטור מיטשל".

הפלסטינים שבו והדגישו גם היום כי מצדם יושם דגש במשא ומתן על נושא ההתנחלויות. "ממשלת ישראל צריכה לבחור אם להמשיך בבניה בהתנחלויות או לתת הזדמנות לתהליך השלום. אי אפשר לשלב בין השניים", אמר עריקאת. "אבו מאזן וצוותו ינהלו את המשא ומתן מהצד הפלסטיני", הוסיף.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?