שר הביטחון: צה"ל יידע להגיב על התקרית ברצועת עזה

שר הביטחון אהוד ברק מגיב לראשונה על התקרית בדרום. "אני סומך על צה"ל שיידע לקבוע את הזמן והמקום להגיב על האירוע הקונקרטי הזה", אמר ברק בראיון לאולפן שישי והבהיר כי אם יתברר שפה מדובר באירוע באחריות החמאס - יהיו לכך משמעויות כבדות

"אני סומך על צה"ל שיידע לקבוע את הזמן והמקום להגיב על האירוע הקונקרטי הזה", כך אמר אמש שר הביטחון אהוד ברק, בתגובה ראשונה על התקרית ברצועת עזה, בה נהרגו רס"ן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי מגולני.

בראיון לאולפן שישי הבהיר שר הביטחון אהוד ברק כי למרות המגמה שנוקט בה חמאס לאחרונה, לפיה הוא מנסה לנטרל חוליות טרור שאינן פועלות מטעמו, אם יתברר שבתקרית היום מדובר באירוע תחת אחריות חמאס, "יהיו לכך משמעויות כבדות", לדברי ברק.

"צה"ל פועל בצורה יעילה מאוד בגבול הדרום, ואין כוונה לוותר על ההגנה על יישובי עוטף עזה", הוסיף השר ברק שציין כי ישראל תמשיך להגן בתוקף על יישובי הדרום, ולא תיכנע לפעילויות טרור נגד כוחותינו.

לא מודאג מהמשבר עם ארה"ב

שר הביטחון גם סיפק אינפורמציה, אם כי מועטה בלבד, על דיון השביעייה שכינס היום ראש הממשלה בנימין נתניהו. עם שובו לארץ, אחרי ביקור לא מוצלח במיוחד בארצות הברית, קרא נתניהו לשרי השביעייה ועדכן אותם במשבר שמחריף עם בעלת הברית האמריקנית.

הייתה מידה מסוימת של אי-נחת מהשינוי שמסתמן מהתייחסות האמריקנית לחלק מהנושאים", אמר שר הביטחון על תוכן הדיון בשביעייה והביע דאגה מסוימת מההשפעה של הנוקשות האמריקנית על הפלסטינים, "זה עלול להקצין אפילו את עמדת הפלסטינים".

לדברי ברק, בפני הממשלה הישראלית מוצגות כמה בקשות אמריקניות שישראל צריכה לשקול בכובד ראש. חלק מהבקשות נוגעות להקלות שיש לתת לפלסטינים, חלק לגבי הבנייה במזרח ירושלים, אחרות גם עוסקות בדרך בה צריכות להתנהל שיחות הקרבה. "אנחנו שוקלים אותם", אמר ברק וציין כי לטעמו לא מדובר בדרישות נוקשות, "חלק נקבל, חלק לא נוכל לקבל - השיח עדיין לא נגמר והוא יימשך".

עוד באותו הנושא:

נתניהו לשביעייה: ישנם חילוקי דעות עם וושינגטון