שגריר ישראל בארה"ב: לא אמרתי שהמשבר הוא החמור ביותר

נמשכים הניסיונות בירושלים ובוושינגטון לסיים את המשבר המדיני: שגריר ישראל בארה"ב הוציא הלילה הודעה בה הכחיש את הדברים שיוחסו לו, לפיהם המשבר עם וושינגטון הוא החמור מזה 35 שנה. "הדברים צוטטו באופן מוטעה ובצורה בוטה", אמר

ממשיכים לנסות לסיים את המשבר: שגריר ישראל בארצות הברית, מייקל אורן, מכחיש הלילה את הדברים שיוחסו לו, לפיהם המשבר הנוכחי בין ישראל לארצות הברית הוא "החמור ביותר מאז שנת 1975". בהודעה שפורסמה מטעמו בוושינגטון, טען אורן כי צוטט "באופן מוטעה ובצורה בוטה".

השבוע קיים השגריר הישראלי תדרוך לקונסולים הישראלים בארצות הברית, ואחד ממאזיניו צוטט אותו באומרו כי "יחסי ישראל ואמריקה נמצאים במשבר החמור ביותר מזה 35 שנים". הלילה טען אורן, כי "הציטוטים המתייחסים לכאורה לתדרוך סודי שהעברתי במוצאי שבת הם שערורייתיים".

לדבריו, "האירועים האחרונים אינם מייצגים את נקודת השפל ביחסים בין ישראל לארצות הברית, ולמרות המחלוקות בנושאים מסויימים - הדיונים מתנהלים באווירה של שיתוף פעולה והולמים יחסים ארוכים של מדינות בנות ברית". הוא הדגיש בהודעה כי הוא "משוכנע שנתגבר על המחלוקות הללו בקרוב".

קלינטון: "הקשר עם ישראל בלתי ניתן לזעזוע"

דבריו של אורן מצטרפים לניסיונות נוספים מהיממה האחרונה, הן בוושינגטון והן בירושלים, להרגיע את הרוחות ולעבור את המשבר המדיני. אמש העבירה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון מסר של פיוס לישראל, בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן.

"הקשר עם ישראל הוא קרוב ובלתי ניתן לזעזוע", אמרה קלינטון - בהתבטאות שזכתה לשבחים מצדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "יש לנו מחויבות אבסולוטית לביטחונה של ישראל", הוסיפה קלינטון. "יחסי ארצות הברית-ישראל אינם נמצאים במשבר חמור".