דני איילון לחץ יד לנסיך הסעודי

סגן שר החוץ דני איילון, מי שהשפיל את השגריר הטורקי לפני כמה שבועות וזכה לביקורת עצומה, הביא היום דווקא הישג מדיני. איילון לחץ את ידו של הנסיך הסעודי טורקי אל-פייסל במהלך כנס ביטחון במינכן

התעוזה הישראלית - אשר יש מכנים אותה חוצפה ישראלית - פעלה הפעם לטובתנו: במהלך כינוס ביטחון שנערך במינכן, לחץ סגן שר החוץ דני איילון את ידו של הנסיך הסעודי טורקי אל-פייסל, יו"ר מרכז המלך בסעודיה.

לחיצת היד הדרמטית התקיימה על רקע השערות חברי המשלחת הישראלית, שטענו כי הנסיך הסעודי מסרב לשבת עם איילון באותו הפאנל. איילון, שסירב לפיצול הפאנל, הרים את הכפפה והציע לנסיך הסעודי לסיים את המתיחות ולהפגין רוח חיובית בעזרת לחיצת יד בין השניים.

"מאחר ומר טורקי אל-פייסל פקפק ביושרה שלי, אז אני מציע משהו פשוט מאוד", אמר איילון. "אם אכן הוא זה שהתנגד להיותי כאן, אני מזמין אותו ללחוץ את ידי המושטת כאן - ואם זה קשה מדי עבורך - אני ארד אליך. האם אתה מוכן לעשות זאת?". הנסיך הטורקי הנהן בראשו לאות הסכמה, וסגן שר החוץ ירד לעברו ולחץ את ידו לעיני המצלמות.

איילון השתתף בפאנל שעסק בסוגיית "היציבות במזרח התיכון", שבו היו אמורים להשתתף מראש גם הנסיך הסעודי, שר החוץ הטורקי אחמט דבוטואלו, נציג משרד החוץ המצרי אחמד זאכי והסנאטור האמריקני ג'ו ליברמן.