בכיר אירני: "אירן תגיב אם ישראל תתקוף את המתקנים הגרעיניים שלה"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט האירני הגיב לדבריו של סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שאמר כי לישראל יש זכות להחליט בעצמה כיצד לפעול, גם בנוגע לטהרן. "אני מאמין שהתגובה שלנו תהיה אמיתית ונחרצת", הבהיר האירני

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט האירני, אלאדין ברוג'רדי, הגיב הלילה לדברים שאמר אתמול סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ואמר כי אירן תגיב אם ישראל תתקוף את המתקנים הגרעיניים שלה. "גם ארה"ב וגם וישראל מודעות להשלכות של החלטה שגויה", אמר ברוג'רדי ואיים: "אני מאמין שהתגובה שלנו תהיה אמיתית ונחרצת".

דבריו של הבכיר האירני הגיעו בתגובה לדברים שאמר אתמול סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. ביידן נתן מה שנראה כאור ירוק לפעולה צבאית ישראלית באירן במטרה להסיר את האיום הגרעיני.

"ארה"ב אינה יכולה להכתיב למדינה ריבונית מה היא יכולה או לא יכולה לעשות", הצהיר סגן הנשיא בריאיון לרשת ABC האמריקנית. לדבריו, לישראל יש את הזכות להחליט כיצד לנהוג ביחס לאירן ולסוגיות נוספות.

"בין אם אנו מסכימים או לא - הם רשאים לעשות את זה", הסביר ביידן. "כל אומה ריבונית רשאית לעשות את זה, אבל אף לחץ של מדינה אחרת לא ישנה את ההתנהגות שלנו וההחלטה כיצד להמשיך לפעול".

סגן הנשיא המשיך ורמז כי ארה"ב לא תעמוד בדרכה של ישראל אם אכן תחליט לתקוף את מתקני הגרעין ברפובליקה האיסלאמית. "אם ממשלת נתניהו תחליט לפעול בדרך שונה מהנוכחית, זו זכותה", הדגיש ביידן. "זו לא הבחירה שלנו".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו