אחרי חודשים: ישראל מחדשת את העברת כספי המסים לרשות הפלסטינית

לאחר שראש הממשלה הורה שלא להעביר לפלסטינים את כספי המסים שישראל גובה עבורם עקב פניית אבו מאזן לאו"ם, נתניהו אימץ את המלצת גופי הביטחון - והכספים שנצברו עד חודש פברואר יועברו אליהם. "במצבו המדרדר של המזה"ת, נדרש לפעול בשיקול דעת", אמר נתניהו

הכספים לרשות - אחרי זמן ממושך (רויטרס)

ישראל מחדשת העברת הכספים לפלסטינים: כשברקע מסתמנת הקמת ממשלת ימין מובהקת שצפויה להוביל להתנגשויות עם עמדות הקהילה הבינלאומית בסוגיה הפלסטינית, הורה היום (שישי) ראש הממשלה נתניהו להקל על הפלסטינים ולחדש את העברת כספי המסים המיועדים אליהם - זאת אחרי מספר חודשים של הקפאה. ארה"ב הודיעה הערב כי היא מברכת על החלטת ישראל להעביר את הכספים לרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה אישר את המלצת שר הביטחון משה יעלון, צה"ל והשב"כ להעביר לרשות הפלסטינית מאות מיליוני שקלים שנצברו בחודשים האחרונים - זאת לאחר שהוזהר כי הרשות מצויה במצב כלכלי קשה, שעלול להוביל לקריסתה.

עקב ההחלטה, יועברו כספי המיסים שנצברו עד פברואר בקיזוז תשלומים עבור שירותים שניתנו לאוכלוסייה הפלסטינית - ובהם חשמל, מים, ובתי חולים.

העברת הכספים לרשות הוקפאה אחרי שפנו לאו"ם

ההחלטה להפשיר את מנגנון העברת כספי המסים לרשות מגיעה כעבור מספר חודשים, במהלכם הוקפאה העברת הכספים - זאת לאחר פניית הפלסטינים להכרה באו"ם באופן חד-צדדי.

אבו מאזן בעצרת האו"ם. ארכיון (חדשות 2)

"במצבו המדרדר של המזרח התיכון, נדרש לפעול באחריות ובשיקול דעת, לצד מאבק נחוש בגורמים הקיצוניים", אמר נתניהו. במשרד ראש הממשלה נימקו את ההחלטה ואמרו כי היא התקבלה "מתוך שיקולים הומניטריים ובראייה כוללת של האינטרסים של ישראל בעת הזאת".