עשור אחרי: שר חוץ מצרי בירושלים

ראש הממשלה נתניהו ייפגש היום עם סאמח שוכרי, שר החוץ של מצרים, שיגיע לישראל 9 שנים אחרי הביקור האחרון ב-2007. "הביקור הזה מלמד על השינוי שחל ביחסי ישראל ומצרים", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה

"ביקור חשוב מהרבה בחינות" (רויטרס, לע"מ)

שר החוץ המצרי סאמח שוכרי יגיע היום לישראל, לביקור ראשון מזה תשע שנים של שר חוץ מקהיר בארץ, וייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפתח ישיבת הממשלה הדגיש נתניהו את חשיבות הביקור ואת ההתחממות ביחסים עם מצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הביקור היום חשוב מהרבה בחינות, הוא מלמד על השינוי שחל ביחסי ישראל ומצרים לרבות קריאתו החשובה של הנשיא א-סיסי לקדם את תהליך השלום גם עם הפלסטינים וגם עם מדינות ערב", אמר נתניהו. "שר החוץ של מצרים בא בשליחותו של נשיא מצרים ואנו מקדמים אותו בברכה".

בפגישה ידונו נתניהו ושוכרי במספר נושאים ובהם הקשרים הביטחוניים בין המדינות, המלחמה מול דאע"ש בסיני, ארגון חמאס והסכם הפיוס עם טורקיה. השר המצרי ביקר לפני שבוע ברשות הפלסטינית, כשברקע הדברים נמצאת יוזמת השלום האזורית שהמצרים מנסים להוביל.

א-סיסי, ארכיון (רויטרס)

במאי האחרון, בתגובה לקריאתו של הנשיא המצרי עבד אל פתח א-סיסי לקדם הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים, אמר נתניהו כי "ישראל נכונה להשתתף עם מצרים ועם מדינות ערב האחרות בקידום התהליך המדיני והיציבות באזור".

בנאום יוצא הדופן, בו התייחס לקשרים של מדינתו עם ישראל, בחר א-סיסי להעביר מסר של תקווה ואופטימיות, והביע ביקורת על מי שסבור כי הסכם השלום בין המדינות הוא "שלום קר". א-סיסי הבהיר בנאומו כי על רקע המצב המידרדר במזרח התיכון, שלום עם הפלסטינים יהיה בגדר "נס לאזור".

"אני מברך על דבריו של נשיא מצרים על נכונותו להשקיע כל מאמץ כדי לקדם עתיד של שלום וביטחון בינינו לבין הפלסטינים ועמי האזור", אמר אז ראש הממשלה. "אני מעריך את פועלו של הנשיא א-סיסי ושואב עידוד מהמנהיגות שהוא מגלה גם בעניין חשוב זה".