נציגות ישראלית ראשונה באבו דאבי

נציגים דיפלומטיים מישראל יחלו לפעול בבירת איחוד האמירויות כחלק ממיזם של האו"ם - כך אישרו במשרד החוץ. בישראל כינו את המהלך "חצי רגל מחוץ לדלת", והבהירו כי יש עוד דרך ארוכה ליחסים דיפלומטיים מלאים בין המדינות

דגל ישראל בדרך לאבו דאבי (רויטרס)

פריצת דרך מדינית: ישראל צפויה לפתוח, בפעם הראשונה מאז הקמתה, נציגות דיפלומטית רשמית באבו דאבי, בירת איחוד האמירויות. הנציגות הישראלית החדשה שצפויה להיפתח בשבועות הקרובים תהיה מסופחת לסוכנות לאנרגיה מתחדשת של האו"ם שממוקמת באבו דאבי. במשרד החוץ אישרו את הדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הגורם, הנציגות לא תהיה מאויישת באופן מלא אלא רק בנציגים דיפלומטיים הפועלים במסגרת סוכנות האנרגיה, אך מדובר בפעם הראשונה בה יוצב גורם רשמי מטעם משרד החוץ במדינת המפרץ.

דובר משרד החוץ אישר את הפרטים שפורסמו בעיתון "הארץ", ובכירים נוספים אמרו כי התהליך כבר נמצא בעיצומו. בסוכנות לאנרגיה מתחדשת סירבו להגיב לדיווח.

לישראל ולמדינות המפרץ לא היו בעבר יחסים דיפלומטיים, אך עמדתן הדומה של השתיים כלפי הסכם הגרעין עם אירן, הביאה להפשרה מסוימת ביחסים. החודש ביקר מנכ"ל משרד החוץ הישראלי, דורי גולד, לראשונה באבו דאבי. למרות ההפשרה ביחסים, נציגי משרד החוץ שמרו על אופטימיות זהירה וכינו את המהלך "חצי רגל מחוץ לדלת" כשלטענתם, יש עוד דרך ארוכה ליחסים דיפלומטיים מלאים בין המדינות.

בשנים האחרונות נפגשו נציגים ישראליים עם עמיתים מערב הסעודית ומשאר מדינות המפרץ, על מנת לדון בסוגיית הגרעין במזרח התיכון: על פי ההערכות, שיחות אלו שנערכו בשוויץ תרמו להגברת שיתוף הפעולה. לפני כחודשיים נפתחה מחדש השגרירות הישראלית במצרים, בטקס בהשתתפות גולד.