נשיאת ליטא: "נגד בידוד כלכלי של ישראל"

נשיאת ליטא דליה גריבאוסקאיטה מבקרת בימים אלו בישראל, ומביעה תמיכה עזה בה. לדבריה, למרות שיהיה קשה לעצור את סימון המוצרים מההתנחלויות, מהלך שזוכה לתמיכה של מדינות רבות באיחוד האירופי, היא תתנגד לכך. "אנחנו נגד בידוד ישראל ממסחר באירופה", היא הבהירה

למרות המצב הביטחוני הקשה, מבקרת בימים אלו בישראל נשיאת ליטא דליה גריבאוסקאיטה, שמדינתה שחררה הצהרה מאוזנת בנוגע למצב. לדבריה, "עבורנו זה רגיש ששכנים לא חיים בשלום, ששנאה פורצת ואנשים מתים. היינו רוצים לראות שלום באזורכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הנשיאה, שמדינתה חברה במועצת הביטחון של האו"ם, לא תתמוך בשליחת כוחות או"ם להר הבית. "אם שני הצדדים יבקשו זאת נתמוך בכך, אך אנו מכבדים את שני הצדדים ולא היינו רוצים שמי מהם יופלה", הבהירה.

גריבאוסקאיטה הוסיפה כי היא מתנגדת לסימון מוצרים מההתנחלויות - אך אינה בטוחה שתוכל לעצור את המהלך. "זה כרגע בהקפאה, אבל 16 מדינות באיחוד קוראות לכך וכנראה יהיה קשה לעצור זאת", הסבירה. "אנחנו נגד בידוד ישראל מקשרים מסחריים באירופה".

הנשיאה הליטאית הזהירה מפני מעורבותו של נשיא רוסיה פוטין במזרח התיכון. "מנסיוני עם הממשלה הרוסית הנוכחית, אסור לסמוך עליה - צריך לבחון מה הם עושים, כי המהלכים הללו יגרמן רק לכאוס", הצהירה. "פוטין הוא סכנה לאזור, כי הוא מנסה לתמוך באסד במקום לפגוע באיסלמיסטיים".