קרי מגיע למזרח התיכון להילחם בדאעש

מזכיר המדינה האמריקני ינחת היום בירדן בניסיון להניע את הרחבת הקואליציה האזורית למלחמה בארגון הטרור שחולם להקים אמפריה אסלאמית. "אמשיך לבנות קואליציה שתביס את דאעש", אמר קרי‎

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי יגיע היום (שלישי) למזרח התיכון במטרה להרחיב את הקואליציה שתילחם נגד ארגון הטרור האסלאמי דאעש. לפי דיווח של רשת CNN הקואליציה האזורית, נועדה ליצור כוח שיילחם בארגון מתוך הסביבה הסמוכה אליו ויתלווה אל כוחות נאט"ו, הממוקמים במדינות רחוקות יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מחר אסע למזרח התיכון ואמשיך לבנות את הקואליציה הרחבה ביותר שאפשר, מסביב לעולם, כדי להתעמת, להילחם ובסופו של דבר להביס את דאעש", הצהיר מזכיר המדינה האמריקני.

בשבוע שעבר נערכה פגישה בנאט"ו שאחריה הודיע שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל על הקמת "קואליציית ליבה" שתילחם בארגון הטרור. המדינות שכבר הודיעו שייקחו חלק בקואליציה הן: אוסטרליה, בריטניה, קנדה, דנמרק, צרפת, גרמניה, איטליה, פולין, טורקיה וארה"ב.

עם זאת, מבין המדינות שהודיעו על הצטרפותן להתארגנות, טורקיה היא היחידה שקרובה מספיק בשביל לבצע תקיפות יעילות נגד דאעש. על כן, ייצא מזכיר המדינה האמריקני למזרח התיכון בשביל לשכנע מדינות נוספות מהאזור להצטרף לברית.

מחבלי דאעש. ארכיון (רויטרס)

כוחות דאעש הגיעו גם ללבנון

אמש נודע כי ארגון דאעש מנסה להרחיב את שליטתו גם ללבנון. בשבועות האחרונים חטף הארגון מספר חיילים לבנונים סמוך לעיירה ערסל, על רצועת הגבול עם סוריה. תיעוד שהועלה לרשת הציג את רגעי החטיפה ולא הותיר מקום לספק - גם בלבנון מבקש דאעש להקים חליפות אסלאמית ולהטיל את אימתו על הלבנונים, כפי שהוא פועל בעירק ובסוריה.

בניסיון להשליט אימה גם בלבנון החל הארגון להוציא להורג את החיילים בהם הוא מחזיק והוא מאיים להמשיך במעשי הזוועה - אם לא ישוחררו פעילי אסלאם קיצוני מבתי הכלא בלבנון.

"ישראל העבירה מודיעין על דאעש לארה"ב"

במקביל לדיווחים על התחזקות הארגון בלבנון, אמר דיפלומט מערבי לסוכנות הידיעות רויטרס כי ישראל סיפקה צילומי לוויין וחומרי מודיעין נוספים לארה"ב לסיוע במאבק נגד דאעש. לדברי הגורם, אחרי "שהפשיטה" ישראל את המידע מסממנים ישראליים, העבירה אותו וושינגטון גם למדינות ערב ולטורקיה.

במשרד הביטחון בישראל לא אישרו, אך גם לא הכחישו כל מעורבות במאמצים הבינלאומיים נגד הארגון הקיצוני. "אנו לא מגיבים על כל סיוע שלנו, או אם יש סיוע כזה במלחמה נגד דאעש", אמר דובר משרד הביטחון.