נתניהו ומרקל בירושלים: "מקווים להתקדמות במו"מ"

בצל המשא ומתן המדיני והמאמצים להסכם עם אירן בעניין הגרעין, ראש הממשלה נתניהו נועד עם קנצלרית גרמניה מרקל. השניים הצהירו כי הם מקווים להתקדמות במשא ומתן. "העם בישראל רוצה שלום", אמר נתניהו

אירן, המשא ומתן המדיני - והיחסים הדיפלומטיים: ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הערב (ב') עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, שהגיעה יחד עם שרי ממשלתה לביקור בין יממה בישראל. בחדשות 2 Online העברנו שידור ישיר ממסיבת העיתונאים במשרד ראש הממשלה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"העם בישראל רוצה שלום. שלום שיסיים את הקונפליקט", הבהיר ראש הממשלה נתניהו. "נדון איך למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני כי זהו האתגר הגדול של העולם". הוא ציין כי השניים ידונו בהרחבת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחומי הכלכלה והטכנולוגיה. "יש לנו הרבה עבודה לעשות ונתחיל הערב - ברוכה הבאה לירושלים", בירך.

"גרמניה עובדת עם ישראל כתף אל כתף כבר חמישה עשורים, כדי להבטיח את עתידה", אמרה מרקל - ששבה והדגישה את החשיבות של פתרון שתי מדינות לשני עמים. "אנחנו רוצים לראות התקדמות במשא ומתן המדיני ואני תומכת נלהבת ברעיון שתי המדינות".

הקנצלרית תיפגש גם עם נשיא המדינה שמעון פרס ויו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ותערוך ישיבת ממשלה משותפת לגרמניה וישראל בהשתתפות השרים משתי המדינות.

בין היתר, ידונו השרים בישיבה המשותפת בהיערכות לציון 50 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות בשנה הבאה ותודגש מחויבותה של גרמניה לביטחונה של ישראל, עמה היא מצויה ביחסים קרובים מאוד. במסגרת ביקורה של מרקל בארץ, יעניק לה נשיא המדינה, שמעון פרס, את עיטור הנשיא - התואר האזרחי הגבוה ביותר שניתן לקבל בישראל.