כנף ליד כנף: פרס, נתניהו ורוחאני

פקח הטיסה בציריך כנראה לא ידע, אבל עשה היסטוריה קטנה: מטוס אל על שהטיס את הנשיא פרס וראש הממשלה נתניהו, חנה בנמל התעופה ליד המטוס האירני - שבו שהה לא אחר מאשר הנשיא חסן רוחאני

קרוב-רחוק. המטוסים מישראל ומאירן (חדשות 2)

לא ברור מי פקח הטיסה השוויצרי שאיפשר את הנחיתה הזאת, אך הוא בהחלט עשה היסטוריה קטנה. מטוס אל על שהטיס את נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו לוועידה הכלכלית בדאבוס, חנה כנף אל כנף עם המטוס האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בזמן שראש הממשלה נתניהו והנשיא פרס ישבו במטוסם שבציריך, לא רחוק מהם ישב נשיא אירן חסן רוחאני במטוס השכן. שני המטוסים נחתו בשדה התעופה בציריך לקראת הפורום הכלכלי העולמי השנתי.

נתניהו ופרס הגיעו לוועידה על רקע ידיעות על מתיחות נוספת ביניהם, אלא שהם ניסו להראות שהיחסים דווקא תקינים. הם מגיעים אמנם לוועידה כלכלית, אבל יודעים שהפוקוס עתיד להיות דווקא על התחום המדיני. רוחאני אף צפוי לדבר בפני באי הוועידה, לראשונה מאז החל יישום הסכם הביניים בין אירן לבין המעצמות.

במהלך הכינוס צפוי להיערך יום עיון מיוחד שיוקדש לנושא ההסדר המדיני והשלכותיו הכלכליות על עתיד ישראל. יושב ראש הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, הפרופסור קלאוס שוואב, יזם את האירוע המיוחד והזמין במסגרתו משלחת של קבוצת BTI הכוללת יותר מ-300 אנשי עסקים ישראלים ופלסטינים, המייצגים נתח משמעותי של התוצר המקומי הגולמי של ישראל והרשות הפלסטינית.