דיווח: קרי יגיע בסופ"ש הבא לסבב שיחות באזור

גורם רשמי ברשות הפלסטינית אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי מזכיר המדינה האמריקני צפוי לשוב לאזור ב-4 בינואר כדי לדון בהתקדמות שיחות השלום. זאת, על רקע הפעימה השלישית של שחרור מחבלים פלסטינים – שמתוכננת לתחילת השבוע – וההכרזה הצפויה של נתניהו על בנייה נרחבת בשטחים

קרי חוזר לעוד סבב שיחות? (רויטרס)

על רקע הפעימה השלישית של שחרור המחבלים הפלסטינים, שאמורה להתבצע בתחילת השבוע, וההכרזה הצפויה בעקבותיה על מכרזים לבניית מאות יחידות דיור בשטחים - חוזר מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לביקור באזור. כך מדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם רשמי ברשות הפלסטינית אמר לסוכנות הידיעות כי קרי יגיע בסוף השבוע הבא וייפגש עם בכירים ישראלים ופלסטינים כדי לדון בהתקדמות התהליך המדיני. "קרי הודיע לנו שישוב לאזור ב-4 בינואר כדי לדון בהמשך שיחות השלום עם ישראל", צוטט הגורם.

לדבריו, מזכיר המדינה מתכנן לשהות באזור במשך כמה ימים, במה שיהיה ביקורו העשירי במזרח התיכון מאז מרס האחרון.

אבו מאזן לארה"ב: עצרו הבנייה בשטחים

קרי צפוי להגיע לאחר שפעימה נוספת של שחרור מחבלים תצא לדרך ויחד עמה הכרזה של ראש הממשלה נתניהו על מכרזי בנייה חדשים מעבר לקו הירוק. דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי הודיעה אתמול כי שחרור האסירים הפלסטינים צפוי ליום שני בערב. נתניהו טרם כינס את ועדת השרים לאסירים, אך אם זו תכונס עם צאת השבת, ייתכן שהשחרור ייצא לדרך ביום שלישי לפנות בוקר.

לקראת המהלך פנה יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לארצות הברית בדרישה שתימנע מישראל את הבנייה המתוכננת בשטחים - כך אמר אתמול ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת.

על פי דיווח בסוכנות הידיעות AP, אבו מאזן נפגש שלשום עם גורמים בממשל האמריקני וביקש מהם להתערב עוד לפני שישראל תודיע על הבנייה "כדי לשמור על תהליך השלום ועל המאמצים האמריקניים".