אובמה לנתניהו: חזור לשולחן המו"מ

לאחר סבב פגישות של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי עם נציגים ישראלים ופלסטינים, נשיא ארה"ב ברק אובמה התקשר לרה"מ נתניהו והפציר בו לעשות כל שביכולתו לחזור לשולחן המו"מ עם הפלסטינים. במקביל, הדיון בוועדה הפלסטינית לבחינת מתווה קרי הסתיים ללא תוצאות

יחזרו למו"מ? ארכיון (חדשות 2)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה שוחח אמש בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והפציר בו לחוזר לשיחות השלום עם הפלסטינים. על פי הצהרת הבית הלבן, השיחה התבצעה כחלק משיחות התייעצות קבועות בין שני המנהיגים, והתבצעה לקראת סיום ביקורו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנשיא ביקש מנתניהו להמשיך בעבודתו עם מזכיר המדינה קרי על מנת לחזור לשולחן המשא ומתן עם הפלסטינים בהקדם האפשרי", נכתב בהצהרה. עוד נכתב כי הנשיא אובמה שוחח עם נתניהו על נושאים נוספים כגון המצב במצרים, אירן ומלחמת האזרחים בסוריה.

במקביל, הפלסטינים מדווחים כי במהלך הלילה הסתיימה ללא תוצאות ישיבת הוועדה לבחינת המתווה שהציע קרי לכניסה למשא ומתן עם ישראל. נציגי הפלגים הפלסטינים שלקחו חלק בוועדה טרם הגיעו להסכמה בנוגע לשאלת קיום המגעים המדיניים עם ישראל, בהתאם להצעתו של שר החוץ האמריקני. קרי מצדו, צפוי לקיים בשעות הבוקר סבב שיחות עם מנהיגים ישראלים ופלסטינים בנושא, לפני שובו לארצות הברית.

"הפלסטינים מכשילים את המגעים"

אחרי שישראל הכחישה כי נתנה את הסכמתה לקיום משא ומתן מדיני בגבולות 67', גורמים בכירים בממשלה האשימו אמש (ה') פעם נוספת את הצד הפלסטיני בכישלון המגעים. גורמים מדיניים בכירים טוענים, כי העובדה שטרם התקבלה תשובת הפלסטינים בנוגע למתווה השיחות שהציע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי - היא ההוכחה שהם המכשול לתהליך השלום.

בינתיים ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מגיב לפרסומים בנושא חידוש המגעים, זאת כיוון שהוא אינו רוצה להכשיל את המאמצים מצד אחד, ולהקים עליו את חברי הקואליציה מצד שני. למרות זאת, נתניהו מוכן לערוך מחוות לפלסטינים, כמו למשל שחרור אסירים - אלא לא את האסירים שאבו מאזן מבקש.

עד כה השאלות הרבות בנוגע למתווה השיחות המסתמן גוברות על ההסכמות שהושגו. לפי כך ההערכה היא שבבוקר, רגע לפני שיסיים את ביקורו במזרח התיכון, יגיע ג'ון קרי לביקור נוסף בין ירושלים לרמאללה, זאת בניסיון לפתור חלק מהמחלוקות.