במרחק נגיעה: נתניהו ואבו מאזן

בין מנהיגי העולם שהגיעו לעצרת המחאה בפריז נכחו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. בין השניים הפרידו מטרים ספורים, אך ניכר היה שהם לא שוחחו זה עם זה במהלך הצעדה

שורה של מנהיגים ממדינות העולם הגיעו היום (ראשון) לכיכר הרפובליקה כדי להשתתף בצעדת המחאה על שרשרת הפיגועים בצרפת שגבו את חייהם של 17 בני אדם. ביניהם גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שעמדו במרחק מטרים ספורים זה מזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו ואבו מאזן מוקמו בשורה השנייה של הצעדה כשלפניהם בין היתר נשיא צרפת פרנסואה הולנד וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. בין השניים הפריד מרחק אפסי, אך ניכר היה כי הם לא שוחחו זה עם זה.

הצעדה בפריז, היום (AP)

לאחר שהחלה הצעדה, "השתחל" נתניהו לשורה הראשונה של הצעדה והותיר את אבו מאזן מאחור. ראש הממשלה החל לנופף לשלום לאנשים שעמדו בצדי הדרך. לטענת אנשיו, מדובר היה בתגובה לקריאות "עם ישראל חי" שנשמעו מהמרפסות.

גם הוא הגיע לעצרת. בנט (עמוד הפייסבוק של נפתלי בנט)

זמן קצר לאחר מכן, גם אבו מאזן התקדם לשורה הראשונה של מנהיגי העולם, ומאותו רגע ואילך הפרידו בינו לבין נתניהו ארבעה בני אדם בלבד. את נתניהו אחז מצדו האחד מאבטח אישי, ומצדו השני נשיא מאלי, איברהים בובאכר קיטה.

בין המשתתפים הנוספים בצעדה: ראש ממשלת איטליה מתאו רנזי, ראש ממשלת ספרד מריאנו רחוי, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, ראש ממשלת טורקיה אהמט דבוטולו ונשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי ונשיא הנציבות האירופית ז'אן קלוד יונקר.