נתניהו לנשיא צרפת: "צעד אמיץ נגד הטרור במאלי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את נשיא צרפת פרנסואה הולנד על החלטתו לפעול בשטחי אפריקה כנגד ארגוני טרור הפועלים ביבשת. בצהריים, כשכבר הייתה ברורה ההסתבכות המערבית באלג'יריה בשל הלחימה במאלי, אמר נתניהו: "בישראל מכירים מקרוב את איום הטרור העולמי"

הלוחמה במאלי (AP)

על רקע ההתרחשויות האחרונות באפריקה, מה שנראה כהסתבכות של המערב ביבשת, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד בנוגע להתפתחויות. נתניהו הביע בפני הולנד את הערכתו לפעולה הצבאית שמנהלת צרפת במאלי בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך השיחה שקיים בשעות הצהריים, הביע ראש הממשלה צער בפני הנשיא הולנד על אבדן חיי אדם מקרב הכוחות הצרפתיים. נתניהו שיבח את הולנד על "תקיפותו ונחישותו" כדי להחליש את גורמי הטרור הפועלים ביבשת.

"נקטת בצעד אמיץ נגד הטרור האיסלמי הקיצוני", אמר נתניהו וסיפר כי במהלך פגישותיו עם מנהיגים מקרב מדינות אפריקה למד על גודל האיום שמהווים הארגונים הפועלים בשטחיה על עתידה. בנוסף אמר נתניהו כי "בעוד שיש מדינות שאיום הטרור נמצא במרחק אלפי קילומטרים מאזרחיהן, בישראל מכירים מקרוב את איום הטרור העולמי".

עשרות בני ערובה נהרגו בהפצצה באלג'יריה

המתיחות בצרפת גברה ביממה האחרונה עוד יותר, לאחר שבמהלך היום הסתבך ניסיון לחלץ בני ערובה שהוחזקו בשדה גז באלג'יריה, כנקמה על מעורבותה של צרפת בלחימה בכוחות המורדים בצפון מאלי השכנה.

הולנד ונתניהו. ארכיון (רויטרס)

עשרות מבני הערובה, ביניהם כמה אזרחים צרפתים, נהרגו כתוצאה מהפצצת חיל האוויר האלג'יראי בניסיון להצילם ולסיים את המשבר מול החוטפים המשתייכים לארגון אל קעידה.

אמש הודיע מפקד צבא צרפת כי כוחותיו נערכים לפעולה קרקעית בשטחי מאלי, שנכללה בעבר בין שטחי הקולוניות של צרפת. המלחמה המשתולל באזור גורמת לאלפים מתושבי המדינה לנסות ולברוח אל המדינות השכנות - צ'אד, מאוריטניה ואלג'יריה. בקהילה הבינלאומית ובצרפת חוששים שהמבצע הצבאי, שאמור היה להימשך זמן קצר, יגרור את הצרפתים ובני בריתם ללחימה ארוכה - בדומה לזו שבאפגניסטן או בעירק.