גורמים בישראל מאשרים: רה"מ נפגש עם מלך ירדן

לאחר דיווח של עיתון ערבי מוקדם יותר היום, הערב מאשרים גורמים רשמיים בישראל כי ראש הממשלה נתניהו נפגש לאחרונה עם עבדאללה מלך ירדן ברבת עמון. השניים דנו ככל הנראה באיום הגובר מסוריה, כשנפילת אסד הולכת ומתקרבת

עבדאללה ונתניהו. ארכיון (רויטרס)

בישראל ובמזרח התיכון לא נשארים אדישים לאפשרות שנראית ממשית יותר מיום ליום - נפילתו של נשיא סוריה בשאר אסד. על רקע הלחימה במדינה, גורמים בישראל מאשרים הערב כי ראש הממשלה נתניהו נועד לאחרונה בחשאי עם המלך עבדאללה בירדן. בלשכת נתניהו הרשמית עדיין מסרבים להתייחס לידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון "אל-קודס אל-ערבי" היוצא לאור בלונדון פרסם הבוקר שנתניהו נועד עם המלך עבדאללה ברבת עמון, והשניים דנו, לפי העיתון, באפשרות שאסד ישתמש בנשק כימי במסגרת המלחמה בכוחות המורדים. לפי דיווחי המורדים, אנשי המשטר כבר עושים שימוש בגזים רעילים וקטלניים.

ישראל עוקבת אחר הנעשה בסוריה בשל האיום הגובר כי מאגרי הנשק הכימי העצומים יזלגו לידי ארגוני הטרור. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בישיבת הממשלה בתחילת השבוע לשינויים הדרמטיים המתרחשים במזרח התיכון ובראשם מלחמת האזרחים בסוריה והאפשרות של נפילת משטר הנשיא אסד. "אנו עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות שם", אמר נתניהו. "יש בסוריה התפתחויות דרמטיות כמעט מדי יום".

ראש הממשלה ציין כי "אנו משתפים פעולה עם ארה"ב והקהילה הבינלאומית בנקיטת הפעולות הדרושות כדי להכין את עצמנו לאפשרויות של שינויים מרחיקי לכת במשטר, עם השלכות על מערכות הנשק הרגישות שמצויות שם".

במקביל, בסוריה מדווחים ארגוני זכויות אדם כי מניין ההרוגים במלחמה נגד משטר אסד, הנמשכת כשנה וחצי, חצה את רף ה-45 אלף בני אדם. על פי הדיווחים, יותר מ-31 אלף מההרוגים - הם בלתי מעורבים ויותר מ-12 אלף נוספים הם חיילים סורים ואנשי כוחות הביטחון. אתמול אמר השליח הבינלאומי לסוריה לאחדר אל-איבראהימי כי המצב "מדאיג" וכי אין התקדמות בפתרון המשבר.