ארה"ב סיכלה הצהרה במועצת הביטחון

מועצת הביטחון התכנסה הלילה לדון במצב בעזה אך סיימה את הישיבה ללא תוצאות. על פי הדיווח מנעה ארה"ב אימוץ הצהרה משותפת הכוללת קריאה להפסקת אש מבלי להזכיר את ירי הרקטות לשטח ישראל. שגריר רוסיה לאו"ם ויטלי צ'ורקין זעם בתום הדיון: "גרירת רגליים של אחת מחברות המועצה סיכלה התייחסות המועצה למשבר"

ישיבת מועצת הביטחון של האו"ם שהתכנסה הלילה לדון במצב בעזה הסתיימה ללא תוצאות, לאחר שארה"ב סיכלה הצהרה משותפת של החברות שלא כוללת אזכור של ירי הרקטות לשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

15 חברות המועצה התכנסו הלילה לדון בהצעה של מרוקו הקוראת להפסקת האלימות ברצועת עזה. שגריר רוסיה לאו"ם ויטלי צ'ורקין הביע תסכול רב בתום הישיבה וטען כי "גרירת רגליים של אחת מחברות המועצה" סיכלה התייחסות למשבר בעזה.

בתום הדיון אמרה שגרירת ארה"ב לאו"ם סוזן רייס כי הממשל במצרים, הנשיא אובמה וגורמים אחרים פועלים בכל הערוצים האפשריים על מנת להביא להפסקת אש בין ישראל לחמאס. "חיוני כי מועצת הביטחון תסייע למאמץ להביא להפסקת אש - בין אם בפעולה ובין אם בהימנעות מפעולה", אמרה בתום הדיון.

השגריר הרוסי הזהיר בטרם הדיון כי אם לא תצליח המועצה להסכים על הצהרה משותפת, רוסיה עשויה לקדם עוד הערב הצעת החלטה לסיום סבב האלימות. הצעת ההחלטה הרוסית קוראת להפסקת אש מוחלטת ומביעה תמיכה במאמצי התיווך הבינלאומיים. כמו כן צפויה ההחלטה הרוסית לקרוא לישראלים ולפלסטינים לחדש את המו"מ מבלי להתייחס ישירות לירי הרקטות מעזה שקדם לחיסולו של אחמד ג'עברי.

"חברה אחת במועצת הביטחון, אני בטוח שאתם יכולים לנחש איזו, רמזה בצורה די ברורה שלא תהיה מוכנה לתמוך בשום תגובה של המועצה", אמר צ'ורקין הזועם לפני הדיון. הצעת החלטה היא צעד חזק יותר מהצהרה משותפת. על פי חוקי המועצה, הצהרה משותפת חייבת להתקבל פה אחד בעוד שהחלטה יכולה לעבור ברוב של תשע חברות, ובלבד שאף אחת מחמש החברות הקבועות במועצה לא תטיל וטו על ההחלטה.

מבצע "עמוד ענן" - היום השישי:

אשטון: "פתרון ארוך טווח למצב"

דיווח: "מצרים מקימה מחנות פליטים בסיני" 

"יש עוצמה להתמודד עם כל אתגר בעזה"

גראד פגע ישירות בבית ספר באשקלון; חיסול בעזה

אחמדינג'אד למורסי: "שים סוף לטבח בעזה"

צפו: השקרים של חמאס - החלק ה-3

האצטדיון בעזה הותקף: "ירו מכר הדשא טילים"