נתניהו יזהיר באו"ם: אירן תגיע ליכולת גרעינית כבר בחורף

רגע לפני המראתו לניו-יורק, שיגר ראש הממשלה איגרת לאזרחי ישראל והתחייב "לפעול בכל דרך" כדי למנוע משלטון האייתולות נשק אטומי. לפי ההערכות, הוא צפוי להעביר מסר חד וברור מעל דוכן הנואמים למתנגדי "הקווים האדומים" בארץ ובחו"ל

אחרי הנאום המתון-יחסית שנשא בעצרת הכללית נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, ימריא הלילה ראש הממשלה בנימין נתניהו לניו-יורק. מחר בשעות הערב (שעון ישראל) הוא צפוי לעלות אל דוכן הנואמים בניסיון לשכנע את הקהילה הבינלאומית - ואת מתנגדיו בישראל - בדבר הצורך בהצבת "קווים אדומים" לרפובליקה האיסלאמית ובאיום שהיא עלולה להוות אם תצליח להשיג נשק גרעיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי ההערכות, יזהיר נתניהו את נציגי מדינות העולם כי כבר בחורף הקרוב תוכל אירן להגיע ליכולת שתאפשר לה לייצר פצצת אטום. בשולי העצרת יתכנסו שרי החוץ של מדינות האיחוד האירופי לדיון באפשרות להחמיר את העיצומים על טהרן, בניסיון לאותת להנהגה בישראל שלא תפעל לבדה נגד שלטון האייתולות.

באשר למסר שיעביר נתניהו אליהם וליתר נציגי מדינות העולם, פרסם ראש הממשלה העבר - טרם צאתו לניו-יורק - איגרת לאזרחי ישראל שממנה, ככל הנראה, ניתן ללמוד על אופי נאומו המתוכנן.

"משטר הרודנות באירן שואף לדון אותנו למוות"

"אזרחי ישראל היקרים, אני ממריא הלילה לניו-יורק לייצג את מדינת ישראל מעל במת האו"ם", כתב ראש הממשלה באיגרת. "בשאלת אירן - כולנו מאוחדים במטרה למנוע ממנה מלהשיג נשק גרעיני. ביום שבו אנו מתפללים להיכתב בספר החיים, ניתנה במה למשטר הרודנות באירן שחותר, בכל הזדמנות, לדון אותנו למוות".

נתניהו התייחס גם לנאומו של נשיא אירן אחמדינג'אד אחר הצהריים ואמר: "ביום הכיפורים, הקדוש לעם היהודי, בחר הצורר האירני לקרוא בפומבי מול פני כל העולם להיעלמותנו. זהו יום שחור לאלה שבחרו להישאר באולם ולשמוע את דברי השטנה הללו. בדברים שאשא לני נציגי האומות בעצרת הכללית של האו"ם, הם ישמעו את תשובתנו".

נתניהו חתם את האיגרת בדברים: כראש ממשלת ישראל, מדינתו של העם היהודי, אני פועל בכל דרך כדי שלאירן לא יהיה נשק גרעיני. ההיסטוריה מוכיחה שמי שרצה למחוק אותנו מהמפה – נכשל במשימתו, בזמן שהעם היהודי גבר על כל המכשולים".