פרס במחאה לנשיא גרמניה: "ברית המילה - המנהג המאפיין של העם היהודי"

בעקבות התביעה שהוגשה נגד רב יהודי בגרמניה לאחר שביצע ברית מילה, שלח הערב נשיא המדינה שמעון פרס מכתב מחאה למקבילו הגרמני, בה הבהיר כי מדובר במנהג המאפיין את העם היהודי. "זהו נדבך מרכזי בזהות היהודית של עמנו במשך אלפי שנים", הבהיר

פרס. מבהיר את החשיבות (חדשות 2)

נשיא המדינה שמעון פרס מצטרף לביקורת על הכוונה להוציא את טקס ברית המילה מחוץ לחוק בגרמניה. הערב שיגר פרס איגרת למקבילו הגרמני יואכים גאוק, בה הוא מדגיש את חשיבותו של מנהג ברית המילה לעם היהודי.

"ברית המילה הוא מנהג יהודי אשר מהווה נדבך מרכזי בזהות היהודית של עמנו במשך אלפי שנים", כתב פרס והוסיף: "המנהג מאפיין את העם היהודי עוד מהדיבר הראשון אשר נתן אלוהים לאברהם אבינו".

עם זאת, הודה הנשיא לעמיתו הגרמני על המאמצים של רשויות השלטון והפרלמנט בגרמניה להסדיר את סוגיית חוקיות המילה במדינה.

מכתב מחאה מישי למרקל

לפני כחודשיים קבע בית משפט מחוזי בעיר קלן שאסור לבצע מילה בתינוקות רק בשל אמונה דתית. בעקבות זאת, הודיע בית החולים היהודי בברלין כי הוא משעה באופן מיידי את ביצוע ניתוחי ברית המילה.

יחד עם זאת, לפני מספר ימים דווח על תביעה ראשונה כנגד רב העיר הוף בשל ביצוע ברית מילה. תביעה שגררה את התערבותו של הרב הראשי של ישראל יונה מצגר. שרת המשפטים של גרמניה הבטיחה כי הפרלמנט הגרמני יקדם חקיקה שתסדיר את ביצוע המנהג היהודי בתוך שבוע, אך אמש שיגר שר הפנים אלי ישי מכתב חריף לקנצלרית מרקל בה הביע מחאה על התביעה