דיווח: "נתניהו מוכן לשחרר אסירים עם 'דם על הידיים'"

מקורות ישראליים ודיפלומטים מערביים אישרו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הסכים לשחרר 123 אסירים ביטחוניים, הכלואים בישראל עוד מהתקופה שלפני הסכמי אוסלו, כמחווה ליו"ר הרשות אבו מאזן. כך פורסם ב"הארץ". בשבוע שעבר: מולכו ועריקאת נפגשו כדי לקדם פגישה בין השניים

נתניהו במחווה לאבו מאזן שתביא להנעת המשא ומתן? עיתון "הארץ" מפרסם הבוקר כי בין ישראל והרשות הפלסטינית מתנהלים מגעים, שבמסגרתם סוכם על חבילת מחוות ישראלית, שבתוכה כלולה נכונותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הסכים לשחרר 123 אסירים ביטחוניים, הכלואים בישראל מתקופת טרום הסכמי אוסלו.

על פי הפרסום, הביע ראש הממשלה נכונות לשחרר לאחר הפגישה עם יו"ר הרשות כ-25 אסירים פלסטינים המוגדרים ככאלה עם "דם על הידיים", ועוד כ-100 אחרים עד לסוף השנה הנוכחית.

הסכמתו של ראש הממשלה לביצוע המחווה אושרה על ידי שני מקורות ישראליים ושני דיפלומטים מערביים, שביקשו לשמור על עילום שם בשל רגישות הסוגיה. עוד נמסר, כי המגעים בין הצדדים ינוהלו על ידי שליחו של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו וראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת, שנפגשו בשבוע שעבר בירושלים וקיימו דיונים בנושא.

מלשכת ראש הממשלה נמסר לעיתון "הארץ" כי "לא מתקיים כל משא ומתן עם עבאס על קיום פגישה תמורת שחרור אסירים ומחוות נוספות".

אמש נפגש יו"ר הרשות ברמאללה עם ראש הנציבות האירופית חוזה מנואל בארוסו. השניים שוחחו בפגישתם על מצב היחסים בין ישראל והרשות, ובארוסו הדגיש כי האיחוד האירופי מחויב למציאת פתרון צודק וארוך טווח לסכסוך. בדבריו התייחס אבו מאזן לאפשרות כי בקרוב יחודשו השיחות בין ישראל לרשות הפלסטינית.

אבו מאזן: "מי מונע מנתניהו לשחרר 123 אסירים שנאסרו לפני הסכם אוסלו?"

בריאיון שהעניק יו"ר הרשות הפלסטינית לדני קושמרו בחדשות סוף השבוע, התייחס אבו מאזן ליחסים בין הרשות הפלסטינית וישראל ואמר כי אם המשא ומתן לשלום לא יתקדם, הוא מתכוון לפנות שוב לאו"ם כדי לבקש הכרה במדינה פלסטינית. בנוסף תקף אבו מאזן את ראש הממשלה נתניהו, שמסרב לשחרר כ-123 אסירים פלסטינים - למרות התחייבות ישראלית, לטענתו.

"לא מדובר באולטימטום לממשלת ישראל ואנחנו לא בעמדה לעשות זאת", ציין ראש הרשות, והוסיף: "אנחנו דורשים יישום החלטות בינלאומיות. מי מונע מנתניהו לשחרר 123 אסירים שנאסרו לפני הסכם אוסלו? אני חפץ בשלום ומשוכנע בנחיצותו. הזמן לשלום הוא עכשיו, ולא מחר, כי מי יודע מה צופן המחר לאזורנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת