רה"מ נתניהו: "גם אני אנפנף במנגל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם סרטון ברכה לרגל יום העצמאות, וחשף כי לצד החגיגות בבימות הבידור - הוא גם ייטול חלק ב"ספורט הלאומי" של ישראל ויעשה על האש. הברכה הממלכתית עושה שימוש גם באפליקציה המוכרת של החתול, ששר עם רה"מ שיר לחג. צפו בברכה

"המנפנף" מספר אחת: ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם בדף ה"יוטיוב" שלו את הברכה המסורתית לעם ישראל, לכבוד יום העצמאות. "גם אני אחגוג עם המנגלים, הספורט הלאומי שלנו", אמר נתניהו. "נחגוג בבמות הבידור, עם הפטישים ועם ספריי הקצף. זה היום שבו אנחנו יכולים להיות גאים על כל מה שהשגנו ב-64 שנות עצמאותנו המופלאות".

"יש לנו צבא חזק, כלכלה איתנה, טכנולוגיה פורצת דרך שיוצאת מכאן לכל העולם, לכל מחשב, לכל טלפון חכם, לכל חדר ניתוח בעולם - וזוהי רק ההתחלה", אמר נתניהו. "יש לנו עוד הרבה אתגרים, אבל מההיכרות שלי עם העם הזה אני בטוח שנוכל לכולם. נעשה הכל כדי שביום העצמאות ה-65 יהיה פה טוב יותר: נשלים את הגדר בדרום, נצטייד בעוד כיפות ברזל, נעניק חינוך חינם מגיל שלוש ונפחית עוד יותר את יוקר המחייה".

"הכל - כדי שנוכל לחגוג גם בשנה הבאה בביטחון ובאושר. הנה מה טוב ומה נעים, שבט אחים גם יחד", סיים נתניהו את הברכה במילות השיר הידוע, ובחר להציג את השיר בדמויותיהם של החתול והתוכי מהאפליקציות המוכרות, שמסייעים לנתניהו בביצוע השיר.

"הופכים כל אבן להשיב חיילים"

הבוקר העניק נתניהו ראיונות לרשתות הרדיו, ובהם התייחס לעסקה הנרקמת למציאת גופתו של החייל הנעדר מג'די חלבי. "אין לי יכולת לומר אם מדובר במידע מוצק, אני מסתייע בגורמי המקצוע, ומקווה שנסייע לסיים את הטרגדיה של בני המשפחה שאינם יודעים ומחפשים בכל מקום ללא הצלחה", אמר ראש הממשלה.

"אנחנו הופכים כל אבן ועושים כל מאמץ כדי להחזיר את שבויינו ונעדרנו וגם אסירינו. לא בכל מחיר, אבל אם ימצאו את הנעדר הזה במחיר הזה הייתי עושה את זה. היו מחירים גם לגלעד שליט, וגם לאילן גרפל, ואנחנו מנסים להחזיר את פולארד. אנחנו עושים מאמצים בלתי רגילים", אמר רה"מ.

נתניהו התייחס בראיונות גם לעודה טראבין הכלוא בכלא המצרי כבר 12 שנים, למשבר הגז עם המצרים, לאיום הגרעין האירני ולקיפאון בתהליך השלום מול הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת