ליברמן בסיאול: "צפון קוריאה היא תמרור לעולם בנושא אירן"

שר החוץ אביגדור ליברמן מזהיר את הקהילה הבינלאומית מציר הרשע - אירן, קוריאה הדרומית וסוריה. ליברמן שמבקר בבירת קוריאה הדרומית סיאול, אמר לעמיתו הקוריאני שמקרה הגרעין הצפון קוריאני צריך לשמש כתמרור אזהרה לעולם לגבי הטיפול בתכניות של הממשל בטהרן בדרך גרעין

שר החוץ וסגן ראש הממשלה אביגדור ליברמן נפגש היום בסיאול בירת קוריאה הדרומית עם מקבילו קים סונג וואן. השניים דנו בפגישה על הידוק הקשרים ושיתוף הפעולה בין המדינות ועל קידום הסחר החופשי ביניהן.

ליברמן הודה לשר החוץ הדרום קוריאני על עמדותיו בקהילה הבינלאומית. "אנו מעריכים את היחסים שלנו מדינתכם", אמר ליברמן. "יש לנו יחסים חמים מאוד, חברותיים מאוד, ואנו מעריכים את העמדה שלכם בזירה הבינלאומית. ליברמן הוסיף כי בישראל נהנים משיתוף הפעולה בזירה הבינלאומית, ומקווים לשידרוג ביחסים בין המדינות במהלך השנה הקרובה".

מתמודדות עם בעיה דומה: משטרים דיקטטורים עם שאיפות גרעיניות  

ליברמן הבהיר שישראל ודרום קוריאה חולקות בעיות דומות: התמודדות מול דיקטטורים מאיימים עם שאיפות גרעיניות. שר החוץ ועמיתו הזכירו שבנושא אירן, הקהילה הבינלאומית צריכה ללמוד את הלקח ממהלכיה של קוריאה הצפונית ב-20 השנים האחרונות בנושא הגרעין.

ליברמן טען בסיאול שגם במקרה של הממשל הצפון קוריאני וגם בזה של האיראני, מדובר בהתנהלות של מרמה מתוחכמת שנועדה להרוויח זמן על מנת על מנת להשיג ולהחזיק בנשק גרעיני. בשני המקרים, טוען ליברמן, התוצאה עלולה להיות הרסנית לאזור ולעולם כולו. שר החוץ הדגיש כי מול ציר הרשע שכולל את אירן, צפון קוריאה וסוריה, צריך לפעול בצורה ברורה וחדה, ללא פשרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת