סוריה: להטיל סנקציות על ישראל

משרד החוץ הסורי משגר תגובה בעקבות התקיפה בסוריה שמיוחסת לישראל. אין שם איום בתגובה צבאית, רק פנייה לאו"ם. "סוריה דורשת לנקוט בכל האמצעים על מנת למנוע מישראל לשוב ולתקוף את סוריה", נאמר בהודעה

שעות לאחר שהטלוויזיה הסורית דיווחה כי ישראל תקפה יעדים צבאיים במדינה - דמשק מגיבה רשמית, אך נמנעת, לפחות בשלב זה, מאיום בתגובה צבאית. "סוריה דורשת להטיל סנקציות שירתיעו את ישראל", נמסר בהודעה מטעם משרד החוץ הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התוקפנות הזו מוכיחה את התמיכה הישירה של ישראל בארגוני הטרור בסוריה, יחד עם מדינות מערביות ואחרות באזור", נמסר בהודעה, "במטרה להעלות את הכשירות המבצעית של הארגונים הללו".

אחד המטרות שהופצצו בסוריה (האופוזיציה הסורית)

בעקבות התקיפה האשימה דמשק את ישראל כי היא תומכת בטרור נגד סוריה ודרשה תגובה חריפה מהאו"ם. "אנו דורשים לנקוט בכל אמצעי העומד לרשות האו"ם על מנת למנוע מישראל לשוב ולתקוף בסוריה", נמסר.

לפי דיווחי האופוזיציה הסורית, כעשרה פיצוצים נשמעו בעקבות התקיפה של יעדים צבאיים סמוך לדמשק. סביר להניח שחלק מהם נשמעו מהתקיפה עצמה, ואחרים היו פיצוצי משנה. הדיווחים השונים מנו בסך הכל ארבע גיחות של המטוסים.

מיקום התקיפה (חדשות 2)

מהדיווחים עולה כי אחד המתקנים שהותקף נמצא סמוך לנמל התעופה הבינלאומי בדמשק. במתקן זה מפתח הצבא הסורי נשק כימי וכן פיתוחים שונים בתחום הטילים. במקום נמצאים גם מחסנים גדולים של טילים ותחמושת. המטרה הזו הותקפה גם בחודש מאי 2013.

המטרה השנייה שהותקפה, כך על פי הדיווחים, היא מתחם צבאי באזור דימאס - סמוך לכביש ביירות-דמשק הישן. בסוריה מדווחים כי צבא סוריה הגיב בירי נ"מ לעבר כלי הטיס.

בישראל, כמו בטענות קודמות על תקיפות בשטח סוריה, שומרים על שתיקה.