השר אלי ישי רומז על תקיפה באירן: "מדיר שינה מעיני"

בעוד הוויכוח הציבורי והפוליטי סביב תקיפה של צה"ל באירן נמשך, מתבטא שר הפנים אלי ישי ורומז, אולי, על אפשרות לתקיפה ישראלית. "התקופה הזו היא מורכבת ומסובכת", אמר ישי לפעילי ש"ס, "עדיף שלא לדבר כמה הפעולה הזו מסובכת"

בעוד בחדרי חדרים נמשך הדיון בשאלה אם על צה"ל לתקוף את מתקני הגרעין באירן, מתבטא באופן יוצא דופן בנושא אחד משרי השמינייה, שר הפנים אלי ישי. השר הגיע למלון כינר שבצפון, ובנאומו מול פעילי ש"ס הזכיר גם את הדיונים הארוכים סביב אפשרות תקיפה באירן.

"התקופה הזו היא מורכבת ומסובכת, ועדיף שלא לדבר על כמה היא מסובכת ומורכבת. הפעולה הזו מדירה שינה מעיני", אמר ישי, שסיפר לפעילים על הארסנל שנמצא בידי החמאס, החיבאללה והסורים. "תארו לכם (שנותקף) מצפון, מדרום ומהמרכז. יש להם טילים קצרי טווח וארוכי טווח - להערכתנו כמאה אלף טילים ורקטות".

דבר נוסף שניתן לתהות לגביו, הן הפגישות הליליות התכופות שמקיימים ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק עם המנהיג הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף. בסופה של הפגישה האחרונה שקיים נתניהו עם הרב יוסף, לפני יותר משבוע, נאמר כי ראש הממשלה הודה לרב על תמיכתו בעסקת שליט. האם הם דיברו גם על תקיפה אפשרית באירן? כנראה שלעולם לא נדע.

היום בפתיחת מושב החורף של הכנסת, התייחס נתניהו גם למסוכנותה של אירן. "לעיתים ההגנה היעילה היא התקפה", אמר רה"מ, "אירן ממשיכה במאמציה להתחמש בנשק גרעיני, וכאשר תצליח במשימתה תהווה איום עלינו ועל המזרח התיכון כולו. מול אי הוודאות ואי היציבות של האזור, אנו זקוקים לשני דברים: עוצמה ואחריות".

גם יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ' התייחסה היום לאפשרות של תקיפה באירן. אחרי ביקורת קשה שהטיחה יחימוביץ' בנתניהו על מדיניותו הכלכלית, הוסיפה יחימוביץ' בנאום אי האמון שלה במליאה: "אני מבקשת להביע כאן דאגה עמוקה משפע הדיבורים של ראש הממשלה בנאומו כאן במליאה על אירן גרעינית. כל דבריו נשמעו כמו הכנה מחושבת להרפתקה מופקרת ומגלומנית. לא אכנס לפרטים, אף שהדיון על כך כולו בחוץ, אבל מראש אנו מתרים בראש הממשלה נתניהו ובשר הביטחון ברק: היזהרו. לא נגבה אתכם בהרפתקה הזאת. ואם אתם חשים עודף בטחון עצמי ומבקשים לשנות את פני המזרח התיכון – הסיטו את האנרגיה שלכם להבקעה מדינית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת