מערך השיגור החדש של ארגוני הטרור בעזה

בעקבות הניסיונות הבלתי פוסקים של צה"ל לתקוף את חוליות מהמשגרים, ארגוני הטרור מסווים את המשגרים ומרחיבים את פעילותם. בתמונות ששודרו אתמול והופצו באינטרנט, ניתן לראות כי החמאס והג'יהאד הצטיידו בכוורות רקטות, המאפשרות ירי של מספר רקטות בו זמנית. במקביל מזהים בצה"ל גם מחפורות - המאפשרות ירי מתוך האדמה

במהלך מתקפת הרקטות אתמול מרצועת עזה נחשפה לראשונה "כוורת רקטות", המאפשרת לארגוני הטרור לירות בו זמנית מספר רב של טילים מרצועת עזה לשטח ישראל.

לאחר שבמבצעים קודמים הצליח צה"ל לצמצם את ירי הרקטות על ידי ירי בלתי פוסק לעבר מרחבי השיגור, ובנוסף הישענות על מידע מודיעיני לצורך מה שמכונה "ציד משגרים", החלו ארגוני הטרור בעזה להסתיר את כלי השיגור - בטכניקות דומות לאלו המוכרות בדרום לבנון ובעירק.

בתמונה שלפניכם ניתן לראות כן שיגור של עשר רקטות, המוסתר בתוך מנהרה בשטח הרצועה. הירי מתוך מנהרות מקשה על צה"ל לאתר את המשגרים ולפגוע בחוליות, וכך גם בירי המתבצע מתוך משאיות "אזרחיות" שלא ניתנות לזיהוי מוקדם מהאוויר.

עם זאת, בשבועות האחרונים הצליח צה"ל לגלות כי לפחות אחת המשאיות שהסיעה פעילים במצעד של חמאס, משמשת גם לירי רקטות לשטח ישראל. תמונתה של המשאית פורסמה באחד הפורומים של פעילי הארגון באינטרנט - ומשם הגיעה לידי אנשי אגף המודיעין. כעבור פחות משבוע הצליח חיל האוויר להשמיד את המשאית. 

גורמים בצה"ל אמרו בסוף השבוע כי ניכר שארגוני הטרור בעזה הצליחו לשפר את היכולת הרקטית שלהם - הן בטווח השיגור והן בדיוק הפגיעות - זאת בעקבות המשך הברחת האמל"ח לרצועה, שהתגבר מאד מאז המהפכה במצרים. אותם גורמים אמרו כי בידי חמאס והג'יהאד האיסלאמי גם רקטות גראד לטווח רחוק יותר - הכולל גם את ראשון לציון, נס ציונה, רחובות והסביבה - שאותן שומרים בעזה ל"יום הדין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתקפה על הדרום - סיקור מיוחד:

הג'יהאד האיסלאמי הכריז על הפסקת אש

למרות הפסקת האש: ההנחיות לתושבי הדרום בתוקף

11 רקטות נורו על הדרום מאז הבוקר

בת זוגו של ההרוג מהגראד: "הוא אמר לי בטלפון 'נפצעתי'"

אשקלון: מת מפצעיו הפצוע מרקטת הגראד

צה"ל משיב אש: 2 מחבלים נהרגו

צפו: הרגעים הראשונים לאחר נפילת הגראד באשדוד

הלימודים ביישובי הדרום מחר בוטלו

צה"ל חיסל החולייה ששיגרה גראד לאשדוד ביום רביעי